Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Selvi Kılıçdaroğlu Anafatma’da Lokma Dağıttı

Dersim

Selvi Kılıçdaroğlu Anafatma’da Lokma Dağıttı

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, Dersim’de Anafatma ziyaretinde lokma dağıttı.
Dersimnews.com – Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, memleketi Dersim’de Anafatma ziyaretinde çıla yakıp lokma dağıttı.

Dersim’in kutsal mekanlarından biri olan Anafatma Ziyareti’ne gelen Selvi Kılıçdaroğlu, burada da mum yakıp dua etti ve lokma dağıttı. Alevi Dedesi’nin dua okumasından sonra tepsi içindeki lokmaları halka dağıtan Selvi Kılıçdaroğlu, daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.

selvi-kilicdaroglu-anafatmada

Kılıçdaroğlu, Anafatma Ziyareti’ne gelerek burayı ziyaret etme ve lokma dağıtma nedenine ilişkin, “Bugün Anneler Günü. Biz de kutsal Aanafatma’nın huzuruna geldik. Bu lokmayı bir çok şey için dağıtıyoruz. Bunun içinde; barış, huzur, insanların özgürlüğü, demokrasi var. Bunların hepsinin gerçekleşmesi için dağıtıyoruz. Dağıttığımız lokma inşallah bütün bunlara vesile olur. Anneler günü için burdayız. Anneler gününü hiçbir zaman bir kutlama olarak düşünmedim. Anneler Günü özünde kadınların anlaşılması, kadınların uğradığı haksızlıklar ve özellikle bütün çilelerin kadınlarımızın üzerinde olması, özellikle bizim çoğrafyamızda. Bütün bunların anlatılması için kadınlar gününün bir vesile olması gerektiğini düşünüyorum. Son yıllarda Türkiye’de hemen hemen hergün bir kadın öldürülüyor. Hem ülkemizde hem dünyada kadınlar sürekli şiddete maruz kalıyor, haksızlığa uğruyor. Savaşlarda en çok kadınlar mağdur oluyor. Kadınlar günü bizim için kadınları anlama ve onların dertlerini, çilelerini, sorunlarını dile getirmektir.”

Açıklamasının ardından Alevi dedesi tarafından lokma duası verilmesinin ardından Selvi Kılıçdaroğlu çıla yakarak dua etti. Ziyarette kadınların Anneler Günü’nü de kutlayan  Selvi Kılıçdaroğlu’na CHP milletvekili adayı Saniye Barut tarafından Anneler Günü nedeniyle çiçek verildi.

ANNESİNİN MEZARINI ZİYARET ETTİ

Anafatma ziyaretinin ardından İnönü Mahallesi’nde bulunan huzurevini ziyaret eden Selvi Kılıçdaroğlu, huzurevinde kalan yaşlıların Anneler Günü’nü kutlayarak karanfil verdi. Huzurevi ziyaretinin ardından Nazımiye ilçesine bağlı Ayranlı köyünde annesi Fatma Özdağ’ın mezarını ziyaret eden Selvi Kılıçdaroğlu’nun partisinin seçim çalışması için birkaç gün kentte kalacağı öğrenildi. –

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nine − six =

More in Dersim

To Top