Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

İlk ‘Oiye Oruç tutmuyorsun’ Saldırısı Erzurum’dan

Haberler

İlk ‘Oiye Oruç tutmuyorsun’ Saldırısı Erzurum’dan

Erzurum’da sigara içtiği için bir kadın oruç tutan Erzurumlu yobazların saldırısına uğradı.

İHA’nın geçtiği habere göre olay saat 10:30 sıralarında Erzurum’un Yakutiye ilçesi Cumhuriyet Caddesi üzerinde meydana geldi. Cadde üzerinde bir alışveriş merkezine giden üniversite öğrencisi bir kadın, AVM’nin kapalı olması nedeniyle sigarasını yolun kenarında içmeye başladı. Bu sırada “Burada sigara içmeyin İnsanları tahrik ediyorsun. İçeride için” diyen iki erkek, kadına tepki gösterdi. Kadının da erkeklere “Bu durumdan size ne” diyerek karşılık vermesi üzerine taraflar arasında gerilim yaşandı. Olayı gören trafik polisleri hemen duruma müdahale ederek kadın ile iki erkek arasında yaşanan “Oruçta açıkta sigara içiyorsun” tartışmasını sonlandırdı.

Kadının şikayetçi olması üzerine saldırıda bulunan 1 erkek gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü. Gözaltına alınan kişi bir süre polislerle de tartışmaya girerek kendisinin de kadından şikayetçi olduğunu söyledi.

Bazı vatandaşlar Erzurum’da Ramazan ayında büyük bir kesimin oruç tuttuğunu belirterek dışarıda sigara içmek gibi eylemlerin hoşça karşılanmadığını ve bu tür hareketlerde bulunanların tepki gördükleri belirtirken, bazı vatandaşlar da Ramazan ayının aynı zamanda hoşgörü ayı olduğunu ve insanların oruç tutana da, tutmayana da saygılı olmak zorunda olduklarını kaydettiler.

Ramazan öncesi sosyal medya kullanıcıları “Ramazan’da oruç tutmayana dayak haberi ilk nereden gelir” başlığıyla birçok anket açmış, anketlerin favori ili Erzurum olmuştu.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seventeen − fourteen =

More in Haberler

To Top