Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Dersim-Erzincan Karayolu 4 Gündür Kapalı

Dersim

Dersim-Erzincan Karayolu 4 Gündür Kapalı

Dersim-Erzincan karayolunda ulaşım, bomba düzeneği ve yakılan araçlar nedeniyle dört gündür açılamıyor.

Dersimnews.com – Dersim-Erzincan karayolu, yakılan araçlar ve döşenen bomba nedeniyle 4 gündür trafiğe açılamıyor. Kapalı yol nedeniyle Dersim çıkışında uzun araç kuyrukları oluştu.

Tunceli-Erzincan karayoluna dosenen bomba nedeniyle 3 gundur trafige acilamiyor.Kapali yol nedeniyle uzun arac kuyruklari olustu.

Dersim-Erzincan karayoluna dosenen bomba nedeniyle 3 gundur trafige acilamiyor.Kapali yol nedeniyle uzun arac kuyruklari olustu.

Cuma akşamı HPG’lilerin Dersim-Erzincan karayolunun 40’ıncı km. yer alan Zağge mevkinde yol kesip 1 iş makinası ile 5 TIR’ı yakmış ardından yola bomba düzeneği kurup bölgeden kaçmışlardı.

Cuma akşamdan beri kapalı olan karayolunun açılmasıyla ilgili Tunceli Valiliği şuana kadar herhangi bir çözüm üretebilmiş değil.

Kapalı yol nedeniyle ulaşım dururken 4 gündür yolun açılmasını bekleyen sürüler mağdur durumda.

YOL 4 GÜNDÜR KAPALI YETKİLİLERİN UMRUNDA DEĞİL

Dersim-Erzincan karayolunda ulaşım, bomba düzeneği ve yakılan araçlar nedeniyle 4  gündür açılamıyor. Ulaşımın kapalı olması nedeniyle Dersim girişinde çok sayıda araç kuyruğu oluştu. Mağdur olduklarını ifade eden kamyon sürücüleri, yetkililerin soruna çözüm bulmasını istedi. Yolun ne zaman açılacağı ise bilinmiyor.

VALİLİK 3 GÜN SONRA AÇIKLAMA YAPTI

Cuma akşamından beri kapalı olan yolla ilgili Tunceli Valiliği 3 gün sonra açıklama yaptı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, “Tunceli-Erzincan karayolu terörist unsurların vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğine yönelik tehditlerini önlemek amacıyla ulaşıma kapatılmıştır” denildi.

Açıklamada, ayrıca yolun açılmasıyla ilgili çalışmalara devam edileceği belirtildi.

son güncelleme: 3 Ağustos 2015 – 14.30

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 − 9 =

More in Dersim

To Top