Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Ağrı’da Karakola Bomba Yüklü Araçla Saldırı: 2 Asker Öldü 24’ü Yaralı

Haberler

Ağrı’da Karakola Bomba Yüklü Araçla Saldırı: 2 Asker Öldü 24’ü Yaralı

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesine bağlı Karabulak Jandarma karakoluna 2 ton patlayıcı taşıyan traktörle intihar saldırısı düzenlendi.

Dersimnews.com – Ağrı Valiliği, saat 03.00 sıralarında Iğdır karayolundaki Karabulak Jandarma Karakoluna yaklaşık 2 ton patlayıcı yüklü traktörle intihar saldırısı gerçekleştiğini duyurdu.

agri-karakola-saldiri

Saldırıda karakolda görevli 2 jandarma hayatını kaybetti, 24 jandarma da yaralandı.

Ağrı Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, çevrede büyük korku ve dehşete yol açan saldırı olayı bu gün saat 03.00’de meydana geldi. Doğubayazıt ilçesine 15 kilometre uzaklıkta, Iğdır karayolu kenarındaki Karabulak Köyünde konuşlanan Jandarma Karakol Komutanlığı binasına üzerinde 2 ton bomba yüklü traktörle intihar saldırısı düzenlendi. Korkunç saldırıda karakolda görevli 2 jandarma şehit oldu, 24 jandarma da yaralandı. Yaralananlar güvenlik kuvvetlerinin koruması altında ambulanslarla önce Doğubayazıt Devlet Hastanesine kaldırıldı. Durumu ağır olanlar askeri helikopterlerle Erzurum’a nakledildi. Erzurum’daki yaralılar Mareşal Çakmak Asker ve Bölge Eğitim, Araştırma Hastanelerine kaldırılarak tedavi altına alındı.

PKK’lilerin eylem sırasında dikkat çekmemek için patlayıcı maddeleri traktöre yükleyerek patlattığı, aynı anda roket ve uzun namlulu silahlarla karakolu ateş altında tuttuğu belirtildi. Takviye kuvvetlerle sağlık ekiplerinin karakola ulaşmasını engellemek için karayoluna pusu kuran PKK’liler, daha sonra gecenin karanlığından yararlanarak Ağrı Dağı’na doğru kaçtı. Karakola 100-200 metre uzaklıktaki köy evlerinde patlama sırasında hasar ve yaralanmalar olduğu bildirildi.

dha

 

 

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 + 8 =

More in Haberler

To Top