Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Dersim’de PKK Kamplarına Hava Operasyonu

Dersim

Dersim’de PKK Kamplarına Hava Operasyonu

PKK’lilerin barındığı mağaralar ile dağlık alandaki 3 uçaksavar bataryası, TSK’nın savaş uçakları tarafından vurulduğu iddia edildi.

Dersimnews.com – Dersim Pülümür ve Ovacık kara yolunun 5 günden beri HPG’lilerim denetiminde olması sebebiyle savaş uçakları devreye girdi.

dersim-erzincan-yolu-pkkliler2

TSK’ya ait savaş uçakları, sabah saatlerinde her iki vadide gruba ait uçaksavarların bulunduğu alanları bombaladı.

DHA’nın haberine göre; Dersim’in Ovacık ile Pülümür ilçeleri arasındaki karayolu yaklaşık 5 gündür sık sık kesen ve gece araç trafiğini engelleyen HPG’lilere yönelik hava operasyonu düzenlendi. İnsansız hava araçları (İHA) ile HPG’lilerin barındığı mağaralar ve uçaksavar bataryaları tespit edildikten sonra başlatılan hava operasyonunda, Diyarbakır ile Malatya’dan kalkan 4 F-16 savaş uçağı dün gece 03.30 ile 04.30 saatleri arasında, Dersim ile Ovacık arasında bulunan Venk Köprüsü yakınındaki dağlık alanda bulunanHPG’lilere ait bir uçaksavar bataryası ile HPG’lilerin  bulunduğu alanları bombaladı.

Savaş uçakları, ayrıca Dersim ile Pülümür arasındaki Alacık ve Büyükyurt köylerinin dağlık alanında bulunan HPG’lilere ait 2 uçaksavar bataryası ile yine HPG’lilerin gizlendiği mağaraları bombaladı.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × 3 =

More in Dersim

To Top