Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Kardeşi Askerde Ölen Yarbay İsyan Etti: Dün ‘Çözüm’ Diyenler Şimdi Neden ‘Sonuna Kadar Savaş’ Diyor!

Haberler

Kardeşi Askerde Ölen Yarbay İsyan Etti: Dün ‘Çözüm’ Diyenler Şimdi Neden ‘Sonuna Kadar Savaş’ Diyor!

Askerin abisi Jandarma Yarbay Mehmet Alkan, Erdoğan ve AKP’ye tepki gösterdi. 
Dersimnews.com – PKK ile çıkan çatışmalarda hayatını kaybeden askerlerin yakınlarının AKP ve Erdoğan’a isyanı sürüyor.

Asker cenazeleri üzerinden siyasi rant elde etmek isteyen AKP’lilere asker yakınları tepki gösteriyor.

Hemen hemen her asker cenazesinde yaşanan AKP ve Erdoğan karşıtı tepkiler  Yüzbaşı Ali Alkan’ın cenaze töreninde de devam etti.

Şırnak’ta çatışmada yaşamını yitiren Yüzbaşı Ali Alkan‘ın Osmaniye Büyük Cami’de düzenlenen cenaze töreninde AKP milletvekillerine tepki gösterildi.

DÜN ‘ÇÖZÜM’ DİYENLER NEDEN ŞİMDİ ‘SONUNA KADAR SAVAŞ’ DİYOR!

Askerin Jandarma Yarbay ağabeyi Mehmet Alkan, kardeşinin  tabutuna ‘Alim’ deyip sarılarak, “Buranın vatan evladı, 32 yaşında, daha vatanına, sevdiklerine doymadı, dünyaya doymadı, bunun katili kim? Bunun sebebi kim? Şu güne kadar ‘çözüm’ diyenler neden şimdi ‘sonuna kadar savaş’ diyor.” dedi.

Yüzbaşı Ali Alkan’ın Osmaniye Büyük Cami’de cenaze töreni düzenlendi. Törene katılan AKP İl Başkanı Hamza Tor, AKP Osmaniye milletvekilleri Suat Önal, Mücahit Durmuşoğlu’na asker yakınları tepki gösterdi. Askerin ağabeyi “Benim kardeşim ölmüş, bu çapulcuların olduğu yerde ben şehidimi alacağım, Alay Komutanlığı’na götüreceğim” diyerek almak istedi, kargaşa çıktı.

yarbay-mehmet-alkan

SARAYLARDA 30 TANE KORUMAYLA GEZİP ŞEHİT OLMAK İSTİYORUM DİYE BİR ŞEY YOK!

Alkan’ın Jandarma Yarbay ağabeyi Mehmet Alkan tepki göstererek, “Buranın vatan evladı, 32 yaşında, daha vatanına, sevdiklerine doymadı, dünyaya doymadı, bunun katili kim? Bunun sebebi kim? Şu güne kadar ‘çözüm’ diyenler neden şimdi ‘sonuna kadar savaş’ diyor. Sırça saraylarda 30 tane korumayla gezip zırhlı arabalara binip de şehit olmak istiyorum diye bir şey yok” dedi.

İl Müftüsü ‘Allah ekber’ diyerek namazı kıldırmak istedi ama yaşanan kargaşa nedeni ile hemen selam vererek, namazı bitirdi. Askerin naaşı, helallik alınmadan kaldırılmak istendi.

ERDOĞAN’IN GÖNDERDİĞİ ÇELENK VATANDAŞLAR TARAFINDAN PARÇALANDI

Bu arada cenaze namazına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adına gönderilen çelenk de cenazeye katılanlar tarafından parçalandı. Yurttaşlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a tepki göstererek, kendi çocuklarını savaşmaya göndermesini istedi.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

13 + 9 =

More in Haberler

To Top