Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

TSK, Yarbay Mehmet Alkan Hakkında Soruşturma Başlattı

Haberler

TSK, Yarbay Mehmet Alkan Hakkında Soruşturma Başlattı

Şırnak’ta PKK saldırısında hayatını kaybeden Yüzbaşı Ali Alkan’ın ağabeyi Yarbay Mehmet Alkan, hükümet ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a tepkisi nedeniyle kendisini ‘vatan haini‘ diyenleri ‘Allah’a havale ettiğini’ söyledi.

yarbay-mehmet-alkan1

Yarbay, cenazede, “Çözüm diyenler ne oldu da ‘Sonuna kadar savaş’ diyor” diye isyan etmiş, “Saraylarda 30 tane korumayla gezip, zırhlı arabalara binip ‘Şehit olmak istiyorum’ diye bir şey yok. Git o zaman oraya git” diye haykırmıştı.

Başta AKP’li yazarlar ve ‘Ak troller‘ ise kendisini vatan haini ilan etmiş, PKK’li ve DHKP-C bağlantılı olduğunu öne sürmüştü.

Sözcü’den Saygı Öztürk’e konuşan Yarbay Alkan, “Bana Fethullahçı, Ergenekoncu, PKK’lı dediler. Hepsini Allah’a havale ediyorum. Başka ne diyeyim?” diye konuştu.

Yaptığı açıklamalardan dolayı Jandarma Genel Komutanlığı’nın hakkında disiplin soruşturması başlattığı Alkan, “Neye karar verirler bilemiyorum” dedi.

Bu acıların yaşanmaması için dua ettim

Yarbay Alkan’la yaptığı telefon görüşmesi sırasında Şemdinli’den iki askerin daha öldüğü haberinin geldiğini belirten Öztürk, acılı ağabeyin şu sözlerini aktardı: “Kardeşimin şehit olmasından sonra onun son şehit olması, başkalarının da ocağında bu acıların yaşanmaması için dua ettim. Bunu yürekten diledim. Şemdinli’den iki şehit haberini aldığımda o ailelerinin nasıl acılar içinde olduğunu yaşayan birisi olarak biliyorum.”

YARBAY’IN AİLESİ: İNANÇLARA SAYGISIZLIK YAPILIYOR

8 kardeşten biri olan ölen yüzbaşının yakınları, dedelerinin Malatya’nın Doğanşehin İlçesi Sürgü beldesinden gelip uzun yıllar önce Osmaniye’ye yerleştiğini söyledi. Sosyal medyada aileye yönelik olarak inanmak istemedikleri birçok saldırı ifadesi bulunduğunu üzüntü ile gördüklerini belirten aynı kişiler, Alkan Ailesi’nin Sünni olduğunu, başka bazı yakıştırmalar yapılarak diğer mezheplere de büyük saygısızlık yapıldığını ifade etti.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × 5 =

More in Haberler

To Top