Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

60 yaşındaki adam köprüden baraja atlayarak intihar etti

Dersim

60 yaşındaki adam köprüden baraja atlayarak intihar etti

Dersim’de 60 yaşındaki Ali Demir isimli vatandaş, henüz bilinmeyen bir nedenle dün Dersim Merkez Mameki Köprüsü’nde Uzunçayır Baraj Gölü’ne atlayarak intihar etti.
Dersimnews.com – Dersim’de 60 yaşındaki Ali Demir isimli vatandaş, henüz bilinmeyen bir nedenle dün Dersim Merkez Mameki Köprüsü’nde Uzunçayır Baraj Gölü’ne atlayarak intihar etti.

ali-demir-intihar

Olayı gören vatandaşların haber vermesi üzerine Mameki Köprüsü’ne sağlık ekipleri ile polis sevk edildi.

Su yüzeyinden de görülebilen cesedin çıkarılması için arama kurtarma ekiplerine de haber verildi. Olay yerine gelen arama kurtarma ekibinde sadece tek dalgıç bulunması nedeniyle ceset yaklaşık bir buçuk saat su yüzeyinde kaldı. Arama kurtarma ekibinde yer alan diğer dalgıçların eğitimde oldukları öğrenilirken intihar eden kişinin yakınları ile vatandaşlar duruma isyan etti. İki ırmağın geçtiği kentte daha önce de benzeri vakalar yaşandığına dikkat çeken vatandaşlar, bu konuda herhangi bir tedbir alınmamasına tepki gösterdi.

Sudaki cesedin çıkarılmaması nedeniyle vatandaşların tepkisi büyüyünce devreye Tunceli Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürü Nevzat Erem girdi. Üzerindeki giysileri çıkararak Uzunçayır Baraj Gölü’ne giren Erem, vatandaşların cesedin bulunduğu yeri tarifiyle dalışlar gerçekleştirdi. Şube müdürünün çabası sürerken baraj gölüne giren bir vatandaş da yaptığı dalışla cesede ulaştı. Uzun süredir suda bekleyen ceset, Çevik Kuvvet Şube Müdürü Nevzat Erem ve bir vatandaşın yardımıyla kıyıya çıkarıldı. Cesedin sudan çıkarılması esnasında vatandaşlar arama kurtarma ekipleri ile önlem almayan yetkililere tepki gösterdi.

Suda çıkarılan ceset, yakınları tarafından tepki amacıyla ambulans yerine özel bir araca konularak Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, emniyet mensubu olduğu için konuşamayacağını belirten Çevik Kuvvet Şube Müdürü Nevzat Erem’e bazı vatandaşlar duyarlılığından ötürü teşekkür etti.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

13 − 4 =

More in Dersim

To Top