Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Özgecan Aslan’ın katillerine ağırlaştırılmış müebbet hapis

Haberler

Özgecan Aslan’ın katillerine ağırlaştırılmış müebbet hapis

Tarsus’ta vahşice öldürülmesiyle Türkiye’de kadı cinayetlerinin simgesi haline gelen Özgecan Aslan davasında üç katil zanlısına da ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

Dersimnews.com – Özgecan  Aslan davasında karar belli oldu. Özgecan’ı vahşice öldürülen 3 katil ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
ozgecan--

KATİLLERE İNDİRİM YOK!

Özgecan Aslan’ı minibüsüne alarak şehrin dışına çıkaran Suphi Altındöken, Aslan ailesinin avukatlarının talebinde olduğu gibi canavarca hisle öldürmek suçunun yanı sıra nitelikli cinsel saldırı da olmak üzere ağırlaştırılmış müebbet cezasına çarptırıldı.

Altındöken’in arkadaşı Fatih Gökçe’ye de canavarca hisle kasten öldürme ve nitelikli cinsel saldırı suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

Altındöken’in babası Necmettin Altındöken ise canavarca his ve eziyetle kasten öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet cezası aldı.

Mahkeme, üç sanığa ağırlaştırılmış müebbet cezasından indirim uygulamazken, nitelikli cinsel saldırıdan da Altındöken’e 27, Gökçe’ye 24 yıl hapis cezası verdi. Mahkeme, sanıklara bu cezaları da en üst sınırdan verdi.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 + 17 =

More in Haberler

To Top