Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Hozat’ta KCK Operasyonu: 6 kişi gözaltına alındı

Dersim

Hozat’ta KCK Operasyonu: 6 kişi gözaltına alındı

Hozat’ta  PKK’nin şehir yapılanmasına  KCK’ye yönelik düzenlenen operasyonda, aralarında HDP Hozat İlçe Başkanı Sinan Karakoç’un da bulunduğu 6 kişi gözaltına alındı.

Dersimnews.com – Hozat’ta PKK’nin şehir yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda, aralarında HDP Hozat İlçe Başkanı Sinan Karakoç’un da bulunduğu 6 kişi gözaltına alındı.

Hozat Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından örgütün ilçe yapılanmasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, sabah saatlerinde HDP ilçe binasının da bulunduğu birçok adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Operasyonlarda bir çok doküman ve dijital belgeye el konulurken, HDP Hozat İlçe Başkanı Sinan Karakoç ve 5 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanların Emniyetteki ifade işlemleri sürüyor.

PERTEK’TE 8 KİŞİ SERBEST BIRAKILDI

Pertek’te  dün gözaltına alınan 18 kişiden 8’i serbest bırakılırken, 10 kişi savcılığa sevk edildi.

Dün Pertek merkez ve köylerinde yapılan operasyonda gözaltına alınan 18 kişiden 8’i karakolda ki işlemlerin ardından serbest bırakıldı. Diğer 10 kişinin ise gizli tanık ifadesiyle “köyde özerklik ilan etme”, “anayasa düzenini ortadan kaldırma”, “örgüt üyeliği” gerekçeleriyle savcılığa sevk edildi.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 + 19 =

More in Dersim

To Top