Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Cenaze töreninde Kemal Kılıçdaroğlu’na kurşunlu tehdit!

Haberler

Cenaze töreninde Kemal Kılıçdaroğlu’na kurşunlu tehdit!

Kemal Kılıçdaroğlu: Törende bana saldıran 5-6 kişilik saldırgan grubu polis sadece seyretti.

Dersimnews.com – Dünkü Vecnezcilerde gerçekleşen bombalı saldırıda hayatını kaybeden polislerin cenaze töreninde provakasyona uğrayan Kılıçdaroğlu, Fatih Camii’nin saldırgan grup tarafından ölümle tehdit edildi.

Kılıçdaroğlu’nun ayağının dibine bir kurşun bırakan 5-6 kişilik saldırgan gruba polisin müdahale etmemesi dikkat çekti. Kurşun (mermi) bırakma özellikle yeraltı dünyasında intikam alma, ölüm tehdidi anlamına geliyor.

kilicdaroglu-cenaze-toreninde

KILIÇDAROĞLU: POLİS SALDIRGANLARI İZLEDİ

Saldırıyla ilgili CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenleyen Kılıçdaroğlu, saldırının organize bir şekilde yapıldığını ve polisinde bu organizasyonun bir parçası olduğuna vurgu yaptı.

Kılıçdaroğlu’nun basın toplantısında şunları söyledi:

“Kılıçdaroğlu’nunÖnce uyardılar cenaze törenine katılmayın diye. Niye katılmayacağız? “Efendim olaylar çıkar, sizi taşlayabilirler” Eğer bir şehit varsa onun cenaze törenine katılmak bir namus borcudur. Taş atılacak, yumurta atılacak. Ben böylelerine meydanı bırakmam arkadaşlar, bırakmam. Cemaate saygılarımı ve hürmetlerimi sunmak istiyorum. Cemaat, son derece saygılı bir şekilde namazı eda etmiştir. Ama aralarına katılan 5-6 kişi özellikle provakasyon yapıyor, cemaati tahrik etmeye çalışıyor. Camide siyaset yapılmaz arkadaşlar, cami avlusunda siyaset yapılmaz. O nedenledir ki cami cemaati namazını kılarken son derecede sakin ve huşu şekilde namazını kılmıştır. Namaz sırasında sürekli bağıran bir kişi eski Cumhurbaşkanımızın, Başbakan’ın ve benim de önünden geçerken bir kurşunu bana atmıştır. Kurşun bu. Eğilip yerden almak istedik, arkadaşlar parmak izi nedeniyle kağıda sarıp aldılar. Birazdan bu kurşunu polise teslim edeceğiz.

Bir kişi Cumhurbaşkanı’nın önünden, Başbakan’ın önünden, İçişleri Bakanı’nın önünden geçecek, kurşun atacak, beni ölümle tehdit edecek. Onun Feriştah’ı gelse beni durduramaz. Ben ülkem için canımı vermeye hazırım. Üzüldüğüm nokta, böyle bir olayın Emniyet’in önünde, onların organizasyonuna meydana gelmesidir. Bundan böyle kendi önlemimizi kendimiz alacağız, bakın o zaman ne oluyor. Bu ülke sahipsiz bir ülke değildir. Daha önce TOBB’da yaptığım konuşmada özgürlükçü sistemi, demokrasiyi, parlamenter sistemi savunmuştur. Bizim kanımızı dökmeden yapamazsınız demiştim. Şimdi bunun provaları yapılıyor, kimse şunu aklından geçirmesin.
Bir kişi ölürüz bin kişi diriliz, kimse bizi yolumuzdan döndüreceğini düşünmesin.”

KILIÇDAROĞLU’NA SALDIRAN SALDIRGAN

kilicdarogluna-saldiran-it

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 + six =

More in Haberler

To Top