Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

TEOG Türkiye Birincisi Yine Dersim’den

Dersim

TEOG Türkiye Birincisi Yine Dersim’den

Temel Eğitimden Orta Eğitime Geçiş (TEOG) sınavında gelenek bozuldumadı. Birinci yine Dersim’den çıktı. 

Dersimnews.com – Temel Eğitimden Orta Eğitime Geçiş (TEOG) sınavında Türkiye birincisi Dersim’in Çemişgezek ilçesinden Mahir Gündoğdu oldu.

TUNCELİ’NİN ÇEMİŞGEZEK İLÇESİ, TEMEL EĞİTİMDEN ORTA EĞİTİME GEÇİŞ (TEOG) SINAVINDAN GELENEĞİ BOZMADI. İLÇENİN PAYAMDÜZÜ ORTAOKULU ÖĞRENCİSİ MAHİR GÜNDOĞDU, İKİNCİ DÖNEM TEOG SINAVINDA SORULARIN HEPSİNİ DOĞRU YANITLAYARAK TAM PUAN ALDI. OKULDAN ARTAKALAN ZAMANINI HAYVAN OTLATMAKLA GEÇİREN GÜNDOĞDU’NUN HEDEFİ DOKTOR OLMAK. (SEZAİ AKIN/TUNCELİ-İHA)

Mahir Gündoğdu

Dersim’in Çemişgezek ilçesi, Temel Eğitimden Orta Eğitime Geçiş (TEOG) sınavından geleneği bozmadı. İlçenin Payamdüzü Ortaokulu öğrencisi Mahir Gündoğdu, ikinci dönem TEOG sınavında soruların hepsini doğru yanıtlayarak tam puan aldı. Okuldan artakalan zamanını hayvan otlatmakla geçiren Gündoğdu’nun hedefi doktor olmak.

SORULARIN HEPSİNİ DOĞRU BİLDİ

Çemişgezek Payamdüzü Ortaokulu öğrencisi Mahir Gündoğdu, TEOG sınavında 6 dersten sorulan toplam 120 sorunun tamamını doğru yanıtlayarak Türkiye birincileri arasında yer aldı. Ailesi küçükbaş hayvancılıkla uğraştığı için yaz tatilini yaylalarda, okul sonrası zamanlarını ise hayvan otlatmakla geçiren Gündoğdu, “Ailem küçükbaş hayvancılıkla uğraşıyor. Yaz aylarında yaylalara çıkıyoruz. Ailem yaylaya erken çıktığı zamanlarda dedemin yanında kalarak eğitimime devam ediyorum. Okul sonralarında ailemin yanına giderek onlara yardımcı oluyorum. Koyun otlatmaya gittiğimde yanımda ders kitaplarımı da alıyorum. Yaşam şartlarımız gerçekten zor. Ama bu zor koşullar karşısında ailem beni hiç ezmedi, sürekli destek oldu” dedi.

“DOKTOR OLMAK İSTİYORUM”

Başarısında en büyük payın öğretmenlerinin olduğunu anlatan Gündoğdu, “Öğretmenlerimiz bizi sınava çok iyi hazırladı. Ders sonralarında bile bizlerle yakından ilgilendiler. Ağabey, abla, kardeş gibi birlikte soru çözdük. Ben buradan aileme, okul müdürümüz Birsel Tutar ve eski okul müdürümüz Bedri Gülcemal Ardıç başta olmak üzere bizlere emek veren bütün öğretmenlerime teşekkür ediyorum. Ege illerinden birinde fen lisesi okumak istiyorum. İleride doktor olmak istiyorum” diye konuştu.

Oğlunun başarısından duyduğu memnuniyeti dile getiren baba Güzel Gündoğdu ise böylesine zorlu bir hayata rağmen oğlunun başarısının kendilerini ziyadesiyle mutlu ettiğini belirtti. Gündoğdu, “Oğlum bütün imkansızlıklara rağmen emeğinin karşılığını aldığı için çok memnunum. Oğlumun iyi bir fen lisesinde okumasını istiyorum. Oğluma emek veren öğretmenlerini ve idarecilerini kutluyorum” dedi.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
1 Comment

1 Comment

  1. João

    10/06/2016 at 13:04

    Dersim? Never heard of it. Did you mean Tunceli?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × 1 =

More in Dersim

To Top