Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

ABD’den Dersim’in de içinde olduğu 16 şehir için ‘terör saldırısı olabilir’ uyarısı

Dersim

ABD’den Dersim’in de içinde olduğu 16 şehir için ‘terör saldırısı olabilir’ uyarısı

ABD Dışişleri Bakanlığı, Amerikan vatandaşlarının Türkiye’ye seyahat konusunda 16 şehire gitmemeleri konusunda uyardı. Şehirler arasında Dersim de var. 

Dersimnews.com – ABD Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’ye seyahat edecek olan vatandaşlarını uyardı.

abd-bayragi

ABD Dışişleri Bakanlığı, Amerikan vatandaşlarının Türkiye’ye seyahat konusunda daha önce yayımladığı “dikkatli olun” uyarısını yineledi.

ABD, vatandaşlarına yaptığı uyarıda Türkiye’deki 16 şehirin seyahat için güvenli olmadığını belirtti.

DERSİM RİSKLİ ŞEHİRLER ARASINDA

ABD’ye göre olası terör saldırılarının olabileceği 16 şehir arasında Dersim de bulunuyor.
ABD;Hatay, Kilis, Gaziantep, Şanlıurfa, Şırnak, Diyarbakır, Van, Siirt, Muş, Mardin, Batman, Bingöl, Dersim (Tunceli), Hakkari, Bitlis ve Elazığ’da olası terör saldırısı olabileceği uyarısında bulundu.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, ABD vatandaşlarının terör örgütlerinin hedefi olduğu vurgulanarak, bu örgütlerin Avrupa’da alışveriş yerlerini, sivil havacılığı, ulaştırma sistemlerini, spor organizasyonlarını ve halka açık toplantıları hedef aldığı hatırlatıldı. Açıklamada, Amerikan vatandaşlarından terör saldırıları ve bazı terör gruplarının tehditleri nedeniyle Türkiye’deki seyahatleri sırasında dikkatli olmaları istendi.

Son uyarının 29 Mart’ta yapılanın yerine geçeceği kaydedilen açıklamada, turistlerin yerli ve yabancı terör grupları tarafından açıkça hedef alındığı belirtildi.
Bakanlık, mart başında Avrupa’nın genelinde muhtemel terör saldırılarına karşı ABD vatandaşlarına yapılan uyarıda yer alan büyük organizasyonlarda, toplu taşıma araçlarında, alışveriş merkezlerinde ve turistik alanlarda dikkatli olunması yönündeki uyarısını yineledi.

SEYAHAT İÇİN RİSKLİ 16 ŞEHİR

Açıklamada,  Hatay, Kilis, Gaziantep, Şanlıurfa, Şırnak, Diyarbakır, Van, Siirt, Muş, Mardin, Batman, Bingöl, Dersim (Tunceli), Hakkari, Bitlis ve Elazığ’a yapılacak seyahatlerle ilgili kısıtlamaların devam ettiği bildirildi.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four × one =

More in Dersim

To Top