Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Dersim’de FEDAŞ işçilerinin grevi sürüyor

Haberler

Dersim’de FEDAŞ işçilerinin grevi sürüyor

73 gündür iş bırakma eyleminde olan Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş.FEDAŞ işçileri bugün sabah saatlerinde FEDAŞ Tunceli İl Müdürlüğü’nün çatısına çıkarak eylem başlattı.

Sosyal medyada paylaşın
        
   

Dersim’de maaşlarının artırılması ve sosyal haklarının verilmesi amacıyla 2 ayı aşkın süredir eylemde olan FEDAŞ işçilerinden bir grup, kurumun çatısına çıktı. “Aksa sözünü tut, talepleri karşıla!” pankartı açan işçilerin eylemi nedeniyle kurum önüne itfaiye, sağlık ve polis ekipleri yönlendirildi.

Dersim’de Fırat Elektrik Dağıtış A.Ş. (FEDAŞ) bünyesinde çalışan 120 işçi, 2 ayı aşkın bir süre önce maaşlarının iyileştirilmesi, sosyal haklarının verilmesi amacıyla eylem başlattı. İşçilerin bağlı olduğu sendika ile işveren arasında bugüne kadar herhangi bir uzlaşma sağlanamazken, işçilerin bir bölümü tepkilerine kurumun çatısına çıkarak dile getirdi.

Çatıda, “Aksa sözünü tut, talepleri karşıla!” pankartı açan gruba, eylemdeki arkadaşları da destek verdi.

Eylem nedeniyle kurum önüne, itfaiye, 112 ve polis ekipleri sevk edilirken işçilerin eylemi devam ediyor.

Elektrik kesintileri halkın canına tak etti!

FEDAŞ işçilerinin hakkını vermeyen Fırat AKSA şirketi yüzünden Dersim’de her gün elektrik kesintileri yaşanıyor. Özellikle köylerde 3-5 gün elektriğin verilemediği zamanlar oluyor.

Sürekli yaşanan elektrik kesintisi nedeniyle halk artık isyan etme noktasına geldi. Kesintiler nedeniyle mağdur olan vatandaşlar yetkililerden çözüm bekliyor!

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four × 1 =

More in Haberler

To Top