Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

DHKC’den İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne Silahlı Saldırı

Gündem

DHKC’den İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne Silahlı Saldırı

İstanbul’da Vatan Caddesi’nde bulunan İl Emniyet Müdürlüğü’ne silahlı saldırıda bulunan bir kadın, polis tarafından öldürüldü.

 

Dersimnews.com – Vatan Caddesi üzerindeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü binasına silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıyı gerçekleştirenlerden biri öldürüldü, diğeri ise yaralı olarak ele geçirildi. Öldürülen kadın saldırganın Sultanahmet saldırısnda adı geçen  DHKC’li Elif Sultan Kalsen olduğu belirlendi.

vatan-onu-sultan-kalsen

Saldırıda iki polisin hafif yaralandığı bildirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün konuyla açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi istikametinden gelerek, İl Özel İdaresi’nin önünden İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Vatan Yerleşkesi’nin ana giriş nizamiye kapısına yürüyen bir bayan şahıs, uzun namlulu silah ile ateş açmış, kapıda ve çevrede görevli personel tarafından saldırgana silahla karşılık verilmiş, şahıs ölü olarak ele geçirilmiştir.”

‘Üzerinden tüfek, silah ve el bombası çıktı’

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada çevrede bulunan bir kişinin sol ayak topuğundan yaralandığı ve hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Açıklamada, öldürülen kişinin üzerinden bir adet uzun namlulu kalaşnikof otomatik tüfek, bir adet tabanca ile iki adet el bombası elde edildiği bildirildi.

Saldırının ardından Vatan Caddesi trafiğe kapatıldı.

Anadolu Ajansı, polisin, öldürülen kişinin Elif Sultan Kalsen olduğunu tespit ettiğini bildirdi.

6 Ocak’ta Sultanahmet Meydanı’ndaki Turizm Şube Binası’na gerçekleştirilen canlı bomba saldırısını Kalsen’in yaptığı iddia edilmiş ancak daha sonra bu iddianın doğru olmadığı ortaya çıkmıştı. (BBCTürkçe)

1 Nisan 2015

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fourteen + twelve =

More in Gündem

To Top