Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Aygün, Erdoğan’a 25 Bin TL Tazminat Ödeyecek

Siyaset

Aygün, Erdoğan’a 25 Bin TL Tazminat Ödeyecek

Erdoğan, Twitter’dan kendisine hakaret ettiği iddiasıyla açtığı davada CHP Dersim Milletvekili Aygün’den 25 bin lira manevi tazminat kazandı.

Dersimnews.com – Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gezi Parkı olayları sırasında Twitter’dan kendisine hakaret ettiği iddiasıyla açtığı davada CHP Dersim Milletvekili Hüseyin Aygün’den 25 bin lira manevi tazminat kazandı.

Ankara 13. Asliye Hukuk Mahkemesindeki duruşmaya Erdoğan’ın avukatı Muammer Cemaloğlu ve Aygün’ün avukatı İnan Yılmaz katıldı. Avukat Cemaloğlu, uzlaşma taleplerinin bulunmadığını belirterek, manevi tazminata hükmedilmesini istedi. Avukat Yılmaz da uzlaşmayı istemediklerini ifade etti ve tazminat talebinin reddini istedi.

25 BİN LİRA MANEVİ TAZMİNAT

Hakim İsmail Ulukul, beyanları dinledikten sonra davayı kısmen kabul ederek, Aygün’ün, Erdoğan’a 25 bin lira manevi tazminat ödemesine karar verdiğini açıkladı.

Dava dilekçesinde, Aygün’ün, Twitter hesabından Gezi Parkı eylemlerine destek olan bazı protestocuların 2 Haziran 2013’teki yürüyüşlerini ve sözlerini paylaştığını beyan ederek, kamuoyuna aktardığı ifade edildi.

BAŞKASININ SÖZLERİNİ PAYLAŞMAK DELİL SAYILDI

“Aygün’ün, milletvekili olarak taşıdığı sorumluluğa ve statüsüne uygun şekilde davranmayıp provokasyonlar ve kışkırtmalar sonucu meydana gelmiş bir kalabalıktaki kendini bilmez bazı kişilerin sözlerini sosyal medyadaki sayfasına taşımasının, açıktan bu beyanı desteklediğini gösterdiği” savunulan dilekçede, Aygün’ün Twitter’dan yazdığı mesaja yer verildi ve bu yolla Aygün’ün “doğrudan,Başbakan Erdoğan’a küfür ettiği” belirtilmişti.

Dilekçede, “İfade özgürlüğü ve düşünce açıklaması, küfür ve hakaret özgürlüğü değildir. Davalı, doğrudan müvekkilime küfür ettiği için manevi tazminatın bütün şartları doğmuştur” denilerek, Aygün’den 100 bin lira manevi tazminat talep edilmişti.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 − 11 =

More in Siyaset

To Top