Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Kılıçdaroğlu’ndan AABK’ya : Alevileri Temsil Yetkisini Size Kim Verdi?

Alevilik

Kılıçdaroğlu’ndan AABK’ya : Alevileri Temsil Yetkisini Size Kim Verdi?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu HDP’yi destekleyeceğini açıklayan Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu’na (AABK) “Alevileri temsil yetkisini size kim verdi?” sözleriyle tepki gösterdi.  

Dersimnews.com  CHP Lideri Kılıçdaroğlu, HDP’den milletvekili adayı yapılması karşılığında HDP ile anlaşan Avrupa Alevileri Birlikleri Konfederasyonu’nu eleştirdi: Alevi temsil etme yetkisini size kim verdi?

Büyük dedesinin mezarını ziyaret eden Kılıçdaroğlu çıla yakıp dua etti.

Büyük dedesinin mezarını ziyaret eden Kılıçdaroğlu çıla yakıp dua etti.

Kemal Kılıçdaroğlu, Yol- TV’de katıldığı bir programda, bir soru üzerine Avrupa’da ve Türkiye’deki bazı Alevi kuruluşlarının HDP’yedestek vereceğine ilişkin sorularını yanıtladı.

Herkesin kendisine göre bir düşüncesi olduğunu ve istediği partiyi destekleyebileceğini belirten Kılıçdaroğlu, “İnsanlar inandıkları, siyasal olarak da, düşünsel olarak da geçmişine bakarak, geleceğe bakarak, vaatlerine bakarak bir siyasal partiye destek verirler. Gider lehine oy kullanırlar. Ama ben kurumsal olarak bir kişinin ortaya çıkıp bütün Aleviler adına söz söylemesini doğru bulmuyorum” dedi.

 

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Turgut Öker ve ekibine; “Bütün Alevileri temsil yetkisini kim size verdi? Bir dernek veya kurumu temsil eden, tüzel kimliği olan kişilerin çıkıp şu siyasi partiyi destekliyorum şeklinde açıklamalar yapmasını doğru bulmuyorum.”Yine Kılıçdaroğlu’ndan HDP’ye; “Başkanlık sistemine karşı çıkıp hemen arkadan bir başka kişi başkanlık sistemi olabilir diyorsa siz nasıl inanacaksınız samimiyete?”

Posted by Désım / Dersim on 9 Nisan 2015 Perşembe

TURGUT ÖKER KURUM ADINA KONUŞAMAZ

Sunucunun, açıklamanın “kurum ve çatı örgüt” adına yapıldığını anımsatması üzerine Kılıçdaroğlu, “Evet onları doğru bulmuyorum. Çünkü çok özür dilerim ama bütün Alevileri temsil yetkisini kim size verdi?” ifadesini kullandı. 

Kılıçdaroğlu, bir soru üzerine de şunları söyledi: “Gezi olaylarına darbe diyen bir partiye mi oy vermeliyiz, yoksa Gezi olaylarında gençlerin dünya sorunlarına sahip çıktıkları için onların yanında duranlara mı oy vermeliyiz? Eğer siz bu ülkede gerçek anlamda bir demokrasinin olmasını istiyorsanız yüzde 10 seçim barajı olmamalıdır diyen partiye mi oy vermeliyiz yoksa bu konuda hiç sesini çıkarmayan bir partiye mi oy vermeliyiz?  

İnsan Allah’ın yarattığı en değerli varlıktır. Bütün insanlara eşit mesafede ve saygı duyarak mı yaklaşmalıyız yoksa etnik kimlik üzerinden mi siyaset yapmalıyız? Herkesin oturup kendi vicdanında bunu sorgulaması lazım. Eğer biz bunu yapabilirsek tercihlerimizi doğru yapmış oluruz.”

KILIÇDAROĞLU’NUN KATILDIĞI O PROGRAM:

Sosyal medyada paylaşın
        
   
2 Comments

2 Comments

 1. ali

  09/04/2015 at 13:19

  Kesinlikle Kılıçtaroğlu Haklı Turgut Öker ve Türevleri Sadece Bu Kurumları kendilerine basamak olarak kullanmışlardır

 2. AABK-ÜYELERI TABAN KOLLEKTIFI

  09/04/2015 at 21:35

  CHP BASKANI DERSIMLI KIZILBAS KEMAL KILICLAROGLU ELESTIRILERINDE HAKLI !
  ALEVILER KIMSENIN ARKA BAHCESI DEGIL,PARTICI OLMA DURUMUDA SU AN YOK !
  EX -Ö-KER KURALLARI ANTI DEMOKRATIK TASFIYECI BIR KOMPLO ILE HDP E MEVKI ICIN KURUM ADINA KONUSTU.
  ISTIFA ETMEDEN EVVEL ADAY OLDU.HIC BIR SENE BIR DIGER SENEYE NAZARAN SÖZÜ BIRBIRINI TUTMIYAN OLARAK ALEVILRE BELDEN ASSAGI HAKARET EDERK” SIZIN NEYINIZ VAR ? “DEYIP KENDI INSANINI VE KURUMUNU ASSAGILADI.
  HIC INANMADIGI BIR KURUMU VE INANCIN TICARI HESAPLARI ILE ÖRGÜTÜ BURAKTI.1.5 MILYON ALEVI`YI TEMSIM EDIYORUZ DEDIGINI DUYDUGUM DA BU NE SACMALIYOR DEMEK GELDI ICIMDEN.
  Ö-KER ALEVILERI HALK OLARAK TANIMIYOR.ALEVILERI MILLET OLARAK TANIMIYOR:ALEVILERIN DINININ NE OLDUNU HIC SÖYLEYEMEDI VE SÖYLEMEZ.
  DEDE DEGIL ,OCAKZADE DEGIL,INANC TICARETI SIYASETI ILE TOPLUMUN ICINE YERLESMIS BIR KISI.
  IDOLOJI SIFIR,TEOLOJI SIFIR,ULUSAL BILINC SIFIR ,TOPLUM BILIMI VE SOSYALITEYI ÖZELLIKLE HALKIN GELENEKSEL KUTSANMALARININ HARICINDE AVRUPALI MURSITLERIN SUNDUGU PROJELERI ILE EPEY YOL ALDI.SEKTE ÖRGÜTLENMESÜRECI YASANDI.
  KONUSMALARI BILIMSELLIKTEN UZAK.GERCEKCILIK OLGULARINDAN UZAK SADECE KULAGA HOS GELEN ALEVI KARSITLARINA SOLAGANLARLA TEPKI GÖSTERMEYI BSARILI YAPTI. IKIDE BIR YEZIT ; YAMYAM DEMELERI MODA BIR RETORIKANCAK BIR ADIM ILERI DERKEN IKI ADIM GERILETMESI HEP AVRUPALILAR TARAFINDAN MÜKAFATLANDIRILDI.AABF MOZAIK,YOL TV VE MERKEZ BINASI FINANZ SORUNLARI CELISKI COK VE 20 YILDIR DEVAM EDIYOR.

  MADEM ALEVILERE KATIL DIYEN AYSE HÜR FASIST DENGR FIRAT;SERIYAT ICIN KELLEMI VERIRIM DIYEN ALTAN TAN ILE AYNI KEZA CIN ;PERI SEYTAN ILE MÜSLÜMAN OLMAZSANIZ CARPILIRSINIZ DIYEN KADIR YIRDIRIMLA AYNI CEPHEDE YER ALIYORSANIZ VEDE HER GÜN MIT ILE GÖSTERIS YAPANLARLA OMUZ OMUZA VERIP GEZI VE ALEVILERIN YASADIGI VAROSLARDA AKP NIN KINDAR DEVLETIYLE ÖPÜSEN VE SEVISEN HDP LI LER KENDISI ICIN DEGERSE HALKIMIZIN BUNU HIC UNUTTURMAZ.KARARLI DURUSUMUZU SIZLERE SUNMIYACAGIZ. BOS KARABALIK SÖZLER DE OYLARA YANSIMAZ UMARIZ ÖZELESTIRI VERIR BU YANLIS YOLDAN DÖNER.KENDISINE ALEVILERIN YÜZ KARASIDIR DEDITTIRMEZ.

  BULDAN DEDI” GÜVENLIK PAKETI BIZIM ISTEDIGIMIZ GIBI CIKACAK” VE CIKTI.DEMIRTAS DEDI”YÜZ VERIYORUZ 400 ISTIYOR “ANADOLU TARIHINI BILEN SULTANLAR ILE ELCILERIN KAPI KULLARININ TARIHINI BILIR.SÖYLE KI ;OSMANLI VE ISLAM TARIHI TEKERRÜR EDIYOR BAKIN KAC KEZ YENICERILER KAC KEZ HAMIDIYELER KAC KEZ SULTHELER ISYAN ETTI .AMA SIRF KENDI CIKARLARI GEREGI VE ORTASI BULUNUNCA YINE HEPTEN KIZILBAS HALK KARSI DURUVERDILER.ALEVILER PARCALANACAKSA BILE YENIDEN SAGLAM ÖRGÜTLENMELER ICIN ÖRGÜTLENECEKLERDIR.BU TERCÜBELER DE KAZANIM OLARAK ELE ALMALIYIZ.AMA YALAN DOLAN NIN SONU GELMIYOR.

  BENIM DE AKRABAM SAYILAN PINAR AYDINLARA BUGÜN HDP ADAYLARI ILE ILGILI FACEBOK DA LISTE PAYLASMIS.HERKESI TEMSIL EDIYORUZ DEYIP LISTE VERMIS. !
  ORJINAL PINAR AYDINLAR PAYLASIMI – 50 Ermeni 15 SÜRYANI 100 KÜRT, 100 TÜRK 5 CERKEZ 150 ALEVI 3 ENGELLI.(BIZ NEYMISIZ BE Ö-KER )
  DEMEK KI ;ALEVI KÜRT DEGILMIS (Dogru ama puan yok)
  DEMEK KI ;TÜRK DE ALEVI DEGILMIS (Dogru ama puan yok)
  DEMEK KI ;ALEVI ZATEN NE TÜRK NE KÜRT (Cok dogru da yine de kendileri bilir. )
  CHP DEKI ATAÜRKÜ DÜN SEVENLERI ICINDE DENIZ VE MAHIR VARDI BUGÜN ATATÜRK BIR MUCIZEDIR CUMHURIYETI KURDu DIYEN HDP LI AYSEL TUGLUK VAR.ERTUGRUL KÜRKCÜ DE ATATÜRKCÜ SIMDI TÜRKIYELILESME ATATÜRKLESMEDEN BASKA BIRSEY IFADE ETMIYOR DÜRÜST SIYASET YAPILMALI .YANLISLARA MUDAHELE HAKKIMIZI KULLANACAGIZ BIZ KIZILBAS HALKIZ !BIZ COK SEYI ANLARIZ ANCAK TANRI SIZI KORUSUN.FASIST ADAYLARI DEVRIMCIYIM DIYENLER KOLAY KOLAY SECMEZ.DINCILERDE NE SOLCULARI NE ALEVILERI KOLAY KOLAY SECMEZ.MITHAT SANCAR ARAP YAZILMAMIS,LAZLARI KÜRTLERE SECTIRMEYE ZORLAMA VAR ,AYRETEN HIC YAHUDI YOK DIKKAT CEKICI.AYRETEN BU KAC PARTINI KOALUISYONU ADETA CINNETCEMAATI BASINIZ SAGOLSUN ANLIYAMADIK SIZIN HIC BIR SEYINIZE INANMADIMIZ ICINDIR.KAC KAC KURTUL DESEK ZOR CINLER PERILER,SEYTANLARIN OLDUGU CEMAATI ALEVILER TEZ FARKINA VARIR.

  BOSUNA HER YERDE BU HAKSIZ ANTI DEMOKRATIK VE TASFIYECI RECIDE EDICIKOMPLOYA KARSI IMZA KAMPANYALARI PROTESTOLARYAPILMIYOR.UYUYAN UYUSUN ALEVILER AYAKTA.

  DÖNEN DÖNSÜN BIZ DÖNMEYIZ YOLUMUZDAN !

  AABK ÜYELERI TABAN KOLLEKTIFI- ALMANYA-FRANSA-AVUSTURYA

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

13 + 9 =

More in Alevilik

To Top