Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Alevi dernekleri, Cem ibadetine ara verildiğini açıkladı

Alevilik

Alevi dernekleri, Cem ibadetine ara verildiğini açıkladı

Alevi örgütlerinde Koronavirüs önlemi: Cem ibadetine ara verildi.

Yapılan yazılı açıklamada “Hiçbir canın etkilenmemesi adına önlem amaçlı Mart sonuna kadar inanç merkezlerimizde cem ibadetine ara verilmiştir.” denildi.

Türkiye’de de tedbir amaçlı birçok kurum etkinlikleri iptal etti. Alevi örgütleri de yaptığı açıklamada Mart ayı sonuna kadar koronavirüse karşı önlem amaçlı cem ibadetlerine ara verdiklerini belirterek şunları aktardı:

“Dünya genelinde yaşanan küresel salgının Türkiye’de ortaya çıkması sonrası, merkeze insanı koyan inanç anlayışımız gereği hiçbir canın bundan etkilenmemesi adına önlem amaçlı Mart sonuna kadar inanç merkezlerimizde cem ibadetine ara verilmiştir.

Son derece bulaşıcı ve tehlikeli olan bu virüsten korunabilmek amacıyla tüm ülkelerde ciddi önemler alınmakta. İnsan sağlığı konusu hassasiyetle yaklaşmamız gereken meselelerin en başında gelir.

Alevi kurumları olarak ülkemizde yaşanacak salgında, resmi kurumların  açıklamaları doğrultusunda halkımızın bilgilendirilmesi başta olmak üzere, çeşitli yardımlarla sürecin en iyi şekilde atlatılması için üzerimize düşen sorumluluk bilinci ile hareket edeceğiz.”

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fifteen + 9 =

More in Alevilik

To Top