Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Edibe Hanım Herkese Randevu Vermez!

Dersim

Edibe Hanım Herkese Randevu Vermez!

Dersim’e  incelemelerde bulunmak üzere gelen CHP’li heyet, Dersim’de, görüşme talebinde bulundukları Belediye Başkanı Edibe Şahin’den randevu alamadı.
Dersim News/ Dersim – Dersim’e gelen AKP’li ve BDP’li vekil ve yöneticilere randevu veren onları makam odasında ağırlayan Tunceli Belediye Başkanı Edibe Şahin,  Dersim milletvekilleriyle CHP’li vekil ve yöneticilere ise  randevu vermiyor.

CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan ve PM üyesi Doğa Çiğdemoğlu, incelemelerde bulunmak üzere geldikleri Dersim’de, görüşme talebinde bulundukları Belediye Başkanı Edibe Şahin’den randevu alamadı.

“Belediye Başkanı’ndan Randevu Alamadık”

Konuya ilişkin basın mensuplarına açıklama yapan CHP’li Kaplan ve Çiğdemoğlu, “Tunceli’ye daha önce bir kaç kez geldik. Parti olarak, buradaki hizmet anlamında bir çok sorun bulunduğunu biliyor ve bu sorunları Ankara’ya taşımak için BDP’li Tunceli Belediye Başkanı Edibe Şahin’den randevu talep ettik. Ancak bırakın randevu vermeyi, bize geri dönüş bile yapılmadı” dedi.


Belediye başkanından randevu alamayan CHP heyeti partinin
binasında basın toplantı düzenledi.

Genç: Silahlı Eylemler biran önce son bulmalı

Dersim’de CHP il ve ilçe örgütlerini denetlemek, parti çalışmalarını yerinde incelemek ve vatandaşlar, STK temsilcileri ile belediye yetkililerini dinlemek üzere Tunceli’ye geldiklerini belirten CHP’li Mehmet Hilal Kaplan, CHP Dersim Milletvekili Kamer Genç ile birlikte gezileri hakkında basına bilgi verdi.

CHP İl Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısında konuşan CHP Dersim Milletvekili Kamer Genç, bölgede son dönemlerde gelişen terör olaylarının halkı rahatsız ettiğini ve silahlı eylemlerin bir an önce son bulmasını isteyerek, “Terör olayları halkın yaşamını çok olumsuz etkiliyor. Son aylarda ilimiz genelinde Hozat, Nazimiye ve Ovacık ilçelerinde üç masum sivil vatandaşımız suçsuz ve günahsız oldukları halde örgüt tarafından öldürüldü. Yollar kesiliyor, insanların araçları yakılıyor. Artık bunu yapanlar bu tür eylemlerden vazgeçmelidirler. Artık Türkiye’de her şey parlamentoda hal edilecek bir duruma geldi.” dedi.

REKTÖR ALEVİ KÖKENLİ ÖĞRETİM ÜYELERİNİ GÖNDERİYOR

Dersim Milletvekili Kamer Genç, Tunceli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Durmuş Boztuğ’un yaptığı çalışmaları TBMM‘ye taşıyacağını belirterek, “Bize çok sayıda şikayet geliyor. Fethullah Gülen Cemaati’nin adamlarının okula yerleştirildiği konusunda ciddi bilgiler bana ulaştı. Üniversite rektörü son aylarda üniversitede görevli Tunceli ve Alevi kökenli öğretim üyelerini okuldan gönderdi. Bunun nedeni yaklaşan rektörlük seçimlerinde kendisine rakip çıksın istemiyor. Ayrıca üniversitedeki kadrolaşmalar ile ilgili elimize çok ciddi iddialar ulaşıyor. Alevi ve Tuncelili hocaları okuldan gönderiliyor, Fethullah Gülen cemaatine uygun yeni elemanlar getiriliyor. Bu konuları araştıracağız” dedi.

Üniversite rektörünün özellikle yurt dışı gezileri ve yaptığı çalışmalar konusunda TBMM’ye soru önergesi vereceğini belirten Kamer Genç, “Rektörün yurt dışında çok fazla zaman geçirdiği ve bazı ülkelere özellikle neden çok sık gittiği konusunda elimize bazı bilgiler ve iddialar geldi, bu konuyu TBMM’ye taşıyacağım” diye konuştu.

BELEDİYE BAŞKANI AYRIMCILIK YAPIYOR

CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan ise, Tunceli’de hizmet konusunda parti ayrımcılığı yapıldığını belirtti. Yol yapımı ve sosyal devlet ilkesi gereği, bazı hizmetlerin getirilmesi konusunda Tunceli Belediyesi’nin olumsuzluk içinde olduğunu gördüğünü ifade eden Kaplan, bölgeye her gelişlerinde aynı sorunlarla karşılaştıklarını vurguladı.


Foto: Edibe Şahin, AKP’li Aile Bakanı Fatma Şahin’e makam koltuğunu vermişti

Kaplan, “Dönem dönem vatandaşlardan gelen en önemli şikayet yerel yöneticilerin hizmet getirirken insan ayrımı yaptığı, hizmet sunarken kendisinden olanın ya da olmayanın ayrıt edildiği, kendisine yakın olan ve olmayanlara ayrımcılık yapıldığı konularında çok şikayet alıyoruz. Hizmetin yetersizliğinin yanı sıra bir de bu sosyal ilişkideki olumsuzluk ciddi bir şekilde barışa gölge vuran noktalardan biridir. CHP burada birinci parti konumundadır. Gücü ortadadır. Ben bu kente geldiğimde sayın belediye başkanımızı ziyaret etmek istedim. Kentin sorunlarını Ankara’ya, hatta TBMM’ye taşınması konusunda kendisiyle bilgi alışverişi yapmak istedim. Ben sayın Belediye Başkanımız Hanımefendi’den randevu alma imkanına kavuşamadım. Bırakın randevu vermeyi, bize bir geri dönüş nezaketini bile gösteremedi Belediye Başkanı” diye konuştu

Sosyal medyada paylaşın
        
   
21 Comments

21 Comments

 1. Vahap Güler

  01/11/2011 at 18:32

  :) Hadi ya vermesin bakalım 2014 ‘de o koltukta olamayacağı için şimdilik efelensin.Belediye’yi de CHP alacak merak etmeyin hatta bütün ilçelerle beraber.Çok da önemliydi randevu vermemesi bir üzüldük ki sorma gitsin.

 2. Vahap Güler

  01/11/2011 at 18:35

  Birde ayrımcılık son bulsun diye öyle konuşur bdp liler siz Tunceli’de 2014 de dipe vuracak tabela partisi olacaksınız.Bunun hesabınıı halkımız şeçimler de soracak.Vekil çıkartamadınız acı içindesiniz…Sabredin Tunceliler CHP geliyor herkes rahat’a kavuşacak,hizmete kavuşacak!

 3. mazlum

  01/11/2011 at 19:06

  inşallah başkanın makul bir gerekçesi vardır.

 4. mazlum dersimi

  01/11/2011 at 19:17

  başkan ecdatlarının katilini görmek istememiş olacak.nisyan etmeyelim dersimde 1.parti sosyalist harekettir.siz bakmayın 12 haziran seçimlerine kemalin rüzgarı borana dönüşmemiştir.12 haziran bir istisnaydı.istisnalar kaideyi bozmaz.YAŞASIN DERSİM HALK ÖNDERİ SEY RIZA

 5. pınar

  01/11/2011 at 21:40

  Edibe hanımın Dersim halkına hizmet etmek gibi bir derdi yok niye randevu versin ki? O ancak belediyenin kaynakları akpliler ve bdpliler için kullansın. Nede olsa halkın parası başkanın cebinden mi çıkıyor

 6. Kirmanc

  02/11/2011 at 11:46

  O katillerden biri de Öcalan degilmidir? Beka, Lolan kamplar da islenen katliamlarin Kemalisti aklama derdine düsen Apo degilmi be birader!

 7. Kirmanc

  02/11/2011 at 11:48

  Dersim katliami döneminde Türkiye de kaç parti vardi? Hele bunun cevabini verin. Konustukça batiyorsunuz.

 8. inan

  02/11/2011 at 13:38

  ewet dis mihraklardan biri baksaniza bekleyin tunceliler….way bee cekin elinizi artik dersimin ustunden pis fasistler…

 9. Piro Kaplan

  02/11/2011 at 13:45

  Belediye baskaninin randevu vermemesini o kadar da olumsuz bulmuyorum. Chp nin ve kemalizmin Dersime bu gune kadar tek olumlu yarari oldumu?. Hele Kemal beyin Kusadasinda dunyanin sayili Turk fasistinin heykelinin acilisini yapmasina ne demeli..

 10. Ali Gülhan

  02/11/2011 at 21:59

  Tunceli halkı’da herkese oy vermez 2011 milletvekili seçimi 2-0 CHP.

  • KırmancKürd

   08/11/2011 at 11:38

   gurur mu duyalım yani bunla

 11. Ö.K

  03/11/2011 at 06:48

  Edibe Hanım, o koltukta bol bol otursun zamanı geldiğinde kalkmasını çok iyi bilecek.İlk yerel seçimde tamamen BDP ve kendisi silinecektir Dersim’ de..O günleri dört gözle bekliyorum …BDP ve AKP’lilerin hepsi iğfal edilmiş insanlar…AB ‘liğinin iğfal edilmesine devam etsinler…..

 12. hayrdar

  03/11/2011 at 15:37

  vahap guler senin övündugun partıye bak nasıl ovunmuceksın kurucunuz tek ci butun sozlerinde türklügü öven nutuklar sizlere ne oluyor siz türk olmayanlar sizleri aşagıladıkca daha cok turk olma cabasına giriyorsunuz

 13. mazlum dersimi

  03/11/2011 at 20:07

  vahap afaki ve hezeyen içinde haleti ruhiyyesi

  • hüseyin polat

   05/11/2011 at 17:16

   belediye baskanına yakışmayan haraketler

 14. qelender

  09/11/2011 at 23:13

  Kovun gitsinler
  Tabiki Edibe sultani ve ekibini.

 15. cemmm

  10/11/2011 at 10:16

  hep geçmişe dönük yaşamaya devam edersek ne dersim ne de bölge gelişir. herkes istediği partiye oy verir ama şu da bir gerçek ki edibe şahin hizmet için değil siyaset için oradadır. ama belediye hizmet makamıdır. bunu da başaramadı bdp halkların kardeşliğini sağlayamadığı gibi herşeyi eline yüzüne bulaştırdı. chp’ye de oy vermeyin ama artık bdp’ye bel bağlamak da bize yakışmıyor.

 16. bıryabancı

  27/03/2012 at 16:54

  bir dersımlı olarak bdp bundan sonra tuncelıde tarıhının çöplugune atılacaktır. bdp kurt mılıyetcı bır partıdır.dersımlılere sasıyorum bdp yı nasıl savunuyorlar sasıyorum.bakın bu ulkede kurt ıcıslerı bakanı oluyor.ME B AAKANI oluyor hersey oluyor demekkı bır problem yok kurtler acsında f.gulenı bır kurttur kurtler daha cok f.gulenı sever ve destelerler.mesela evet hayır R.F oylamasında gecen genel secımlerde hala kım kımın tarafında oldugunu hala ne yazıkkı bır kısım dersımlı arkadaslar anlamamıs bdp gelıp gelıp dersımde acıklamalar propagandalar yapıyor. 1938 den once de. sıh saıt gelmıstı seyıt rıza kendılerıne yemek yapmak ıcın.hayvan kesecektı soyle demısler zatlar sız kesmeyın bız kendımız keserız nedenıne sızın kestıgınız yeyılmez cunku sız bızden degılsınız.seyıt rızada aynen soyle demıs benım sızınle yapabılecek hıc bır muzakerem kalmamıstır .bugun et ıcın yarın ne ıcın sız tahmın edın cvplayın .yane zıhnıyet aynı zıynıyet degısen hıc bır sey yoktur o zıhnıyet dahada cogalarak devam etmektedır sızı ılerı surup gerıde kalırlar o zıynıyete asla ınanmayın sonra ha sızlerın kurlukle hıc bır sekılde bagınız yoktur bunu keske edıbe hanımda okusa veya bırılerı hatırlatsa.gercek bır dersımlı bdp nın arkasında gıtmez hata dersıme bıle sokmazz…..

 17. murad

  06/04/2012 at 19:49

  chp dersımın katılıdır unuttulmaz gencecık kızların ırzına gecenlerler kara tırenebındırelenler binlerce ınsanı katl edenler gebe kadınları sunguluyenler kemalıst chp dır unutulmaz dersımı yok eden ulkenın kara cıbanı dıyen chp dır unutulmaz sız dahha ne konusuyorsunuz

 18. RODİ

  20/05/2013 at 05:36

  Herkes sadece uzaktan gördüğü ve duyduğuna yorum yapıyor..

 19. Caner

  25/07/2013 at 13:59

  Bir yabancı nickli arkadaş gerçekten de bir yabancı gibi kalsan daha ii olacaktı.İlk okul siyasetini bırak da bu halkın geçmişte neler çektigini ögren herşey bu kadar(daha da yetersiz olmasına ragmen)ii degildi

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one + 11 =

More in Dersim

To Top