Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Hüseyin Aygün’ün Basın Açıklaması – VİDEO

Haberler

Hüseyin Aygün’ün Basın Açıklaması – VİDEO

Hüseyin Aygün’ün basın açıklamasının tamamı – VİDEO….

Sosyal medyada paylaşın
        
   
1 Comment

1 Comment

 1. Usaro Newe

  16/08/2012 at 07:05

  (Eve kereme na nuste(na teksto newe) bijere pelge ho)

  Usaro Newe

  Hüseyin Aygüne en iyi dileklerimizle ve

  Travmın etkileri nelerdir?

  Sayın milletvekilimiz Hüseyin Aygün´ün 48 saat süren bu korkunç stressten, eziyet dolu saatlerden ve bu olağan üstü dramatik ve travmatik durumdan sonra serbest bırakılmasına çok sevindik!
  Onunla beraber bizler de bu üzüntüyü ve huzursuzluğu yaşadık! Onunla birlikle bizler de endişeli iki gün yaşadık! Aşırı üzüntü girdik ve aşırı öfke duyduk! Ama o bunları birebir yaşadı. O bu tehlıkelı ve ağır anları birebir vücuduyla, ruhuyla ve beyniylen yaşadı! Bu çok ağır ve çok vahim bir olaydır.
  Bu rehin alınma, onun hak ve hukukuna, onun özgürlüğüne ağır bir darbedir, bu ağır bir gasp olayıdır! PKKliler, bir milletin vekilini 4 yıldızlı bir hotelde ağırlamadılar, onlar onu olmayan bir evine götürdüler! Üstelik ondan politik bilgi, politik ders almak için davet etmediler. Onlar ona ders vermek için, ona korku vermek için götürdüler! Kendi istekleri ve kendi emellerini için kaçırdılar Aygün’ü.

  PKKliler Aygün’ü kaçırıp ona kendilerinin ne kadar saygılı, ne kadar kibar ve ne kadar erdemli olduklarını göstermek için gece zifiri karanlıkta yabana götürmediler.
  Aygün, bu gençler bana iyi davrandılar, saygılı davrandılar derken: yani tahmin ettiği insanlık dışı kötülüklerin olmadığını söylemek istiyor. Üstelik bu travmatik durumdan sonra hayatda olmanın sevinci her şeye üstün geliyor, her şeyi bastırıyor! Hayatda olmak en büyük sevinçtir. Çocuklarını bir daha kucaklayabilmek en büyük sevinçtir. Diğer zorluklar, korku, karanlık yaban, verilen nutuklar bu bağlamda hafif ve havvada kalıyor. Kaldıki dağda hayatını harcayan, kendine ve Dersime zülm eden bu gençler de aznı zamanda dönen bir zülüm çarkının kurbanlarıdırlar. Onlarda acılar ve korkular dolusu bir hayata hapis ettirilmişlerdir! Onlar hergün bu hayatın içindeler. Onlar da bir kurbandır!

  PKK, milletvekilimizin özgürlüğüne, hak ve hukukuna, sahsiyetine saldırıda bulunması, karanlıkta yabana kaçırması, onu elinde tutması en açık anlamıylan ağır bir travmatik olaydır! Bunu kücümsemek Hüseyin Aygün’e yeni darbe,ikinci bir darbe vurmak demektir! Bu ikinci hakarettir.

  Hüseyin Aygün bu gasp olayına, bu saldırıya, bu tacize şimdi hayatda olmanın pencersinden bakmaktadır. Bu çok tabiidır! Travma olayları sonucu genelliklen böyledir, kazadan sonra, depremden sonra hayatda olmak en güzel duygudur, en güzel şeydir.

  Sayın Aygün´e bu ağır stresi, bu ağır dramatik ve bu ağır travmatik durumu üzerinden atabilmesi için gönülden bol şanslar ve bol şifalar diliyoruz.

  Travmatik tessirler nelerdir: Aşırı korku, olağan üstü korku dolu saatlere tutsak kalmak, olağan üstü endişeli anlar yaşamak, ölüm korkusunu hissetmek, ağır yılgıya düşmek, hayati bir tehlikeli durumda olmak, geleceği belirsiz bir durumda düşmek vs. durumu.
  Bu anların, bu saatlerin insanın ruhunda ve belleğinde kısa ve uzun dönem tessirleri çok çeşitlidir ve ağırdır!

  Sayın milletvekilimiz, sayın kardeşimiz, sayın abimiz, sevgili Hüseyinimiz, sana gönülden bir daha bu vahim durumu üzerinden kolayca atabilmen için bol şanşlar ve bol şifalar diliyoruz. Sarılıp öpüyoruz!
  Sayin ve sevgili Aygün, İyi ki varsın, iyi ki halkımız için varsın. Berxudar be! Haq tora raji vo! Haq quwetê bıdo! Xızıro Khal torê qılawız bo!
  Ma tora zof haskeme!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × 5 =

More in Haberler

To Top