Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Lice’de Karakol Protestosuna Jandarma Müdahalesi

Haberler

Lice’de Karakol Protestosuna Jandarma Müdahalesi

7 gündür kapalı olan Diyarbakır – Bingöl karayolunu Lice mevkiinde bulunan göstericilere jandarma ekiplere bu sabah saatlerinde müdahale etti.

 

Dersimnews.com -Lice’de karakol yapımını istemeyen protestocular 7 gündür eylem yapıyor. Diyarbakır – Bingöl karayolunun Lice bölümü protestocuların açtığı hendek nedeniyle 7 gündür ulaşıma kapalı. Protestocular ile jandarma arasında günlerdir süren çatışma devam ediyor.

 

lice-jandarma

Molotof ve taş atan göstericilere jandarma ekip biber gazı, plastik mermi ve tazyikli suyla karşılık verdi.Genelkurmay’dan gelen özel bir ekibin de jandarma ile birlikte göstericilere müdahale etttiği öğrenildi. Operasyona helikopterler de katıldı.

Müdahalenin ardından göstericilerin yolu trafiğe kapatmak için kazdığı hendekler dolduruldu. Ancak güvenlik gerekçesiyle askerler geçişlere henüz izin vermiyor.

Bu sabah polis Lice’deki protestoculara çok sert müdahalede bulundu. . Dicle Haber Ajansı’nın geçtiği habere göre, Lice’de sabah saatlerinde başlayan çatışmalar şiddetli bir şekilde devam ederken, bölgede çatışmaları takip etmek isteyen basın mensuplarının görüntü almalarına izin verilmiyor. . Müdahalenin sert biçimde sürdüğü çadırlarının bulunduğu alandan dumanların yükseldiği bildirildi.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen − eight =

More in Haberler

To Top