Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

KCK: Yol Kesme ve Kepenk Kapatma Eylemleri Yapmayın

Haberler

KCK: Yol Kesme ve Kepenk Kapatma Eylemleri Yapmayın

KCK Yürütme Konseyi, eylem yöntemlerinin değiştirilmesini isteyerek, “Yol kesmeler, asayiş kurmalar, asker ve polis alıkoymalar bu dönemde yapılmamalıdır. Kepenk kapatma eylemleri yararlı değildir ” dedi.

 

Dersimnews.com – KCK Yürütme Konseyi Mayıs ayından beri devam eden karakol-kalekol eylemleri için açıklama yaptı. ANF’de  yayınlanan açıklamaya göre, KCK, eylemlerden olumlu sonuçlar alındığını belirterek “Bu süreçte eylem biçimleri değişmeli. Esas olarak demokratik serhıldanlar (başkaldırı) geliştirilerek karakol ve baraj yapımlarına karşı mücadele sürmeli”  dedi.

kck-yol-kesmeyin

KCK, bu ortamda Abdullah Öcalan’ın demokratik siyasal çözüm çabalarını desteklemek amacıyla karakol ve baraj yapımlarına karşı direniş yöntemlerinin değiştirilmesini istedi. Açıklamada şöyle denildi: “Bundan sonra da karakol ve barajların yapımına karşı çıkmak ve Kürt sorununun çözümü için adımlar attırmak doğrultusundaki demokratik eylemlilikler devam etmelidir. Ancak yol kesmeler, asayiş kurmalar, asker ve polis alıkoymalar bu dönemde yapılmamalıdır. Yine mücadelenin çok önemli anlarında, ciddi olaylar ve katliamlar döneminde başvurulması gereken kepenk kapatma gibi protesto eylemlerin bu dönemde yapılmasında fayda bulunmamaktadır. Esnafların ve ekonomik işletmelerin faaliyetleri zorunlu olmadıkça durdurulmamalıdır. Çünkü bu tür eylemler ancak gerektiğinde etkili olur; zamansız yapıldığında ise zarar verici bir rol oynarlar.” 

KCK, hükümet dahil Türkiye ‘nin tüm sorumlu güçlerini de durumu doğru anlamaya ve gereken pozitif tutumu göstermeye çağırdı.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nineteen + thirteen =

More in Haberler

To Top