Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

HPG, Dersim’de Avcılık Yapanların Kenti Terk Etmelerini İstedi

Dersim

HPG, Dersim’de Avcılık Yapanların Kenti Terk Etmelerini İstedi

HPG dağıttığı bildirilerle, avcılık yapan şahısların isimlerini açıklayarak şehri terk etmeleri uyarısında bulundu.

 

Dersimnews.com – Dersim geçtiğimiz ay dağıttığı bildirilerle il genelinde avcılık faaliyetlerini yasakladığını ve bu faaliyetlere devam edenlerin en ağır şekilde cezalandıracağını ilan eden HPG  şimdi de dağıttığı bildirilerle, avcılık yapan şahısların isimlerini açıklayarak şehri terk etmeleri uyarısında bulundu.

‘HPG Dersim Saha Komutanlığı’ imzasıyla dağıtılan bildirilerde, “Bilindiği gibi halkımızın değerleri ve hepimizin ortak yaşam alanı olan suyumuzu, toprağımızı ve ormanlarımızı korumak amacıyla HPG olarak bazı kararlar almış ve tüm kamuoyu ile paylaşmıştık. Bu kararlara uymayanlar çeşitli yaptırımlara tabi tutulacaklardır. Bu uygulamalarda halkımıza duyurulacaktır. O nedenle şimdiden bu kararlara uymayan ve bazı yaptırımları hak edenleri halkımızla paylaşmak istedik” denildi.
Bildiride, alabalık avcılığı, orman kesme ve avlanma ile av ihalesine katılan şahısların isimleri verilirken, “Bu kişiler ve gruplar faaliyetlerinden vazgeçmelidir. Birçoğu defalarca uyarılmıştır. Bu söylediklerimiz bazılarına uyarıdır, artık yapmamaları durumunda affedilebilirler. Ama bazıları için artık geç olmuştur. Kesin cezalandırılacaklardır. Şimdiden şehri terk etmeleri salık verilir” ifadeleri kullanıldı.

İŞTE O BİLDİRİ

hpg-avci-listesi

 

Sosyal medyada paylaşın
        
   
2 Comments

2 Comments

 1. mamekiye

  17/12/2014 at 17:25

  urfa’da,diyarbakır’da,siirt’te,muş’ta balık avlanmıyor mu? odun kesilmiyor mu? yoksa onlar taş yakıp,toprak mı yiyorlar?

  • Pülümürlü

   28/12/2014 at 23:07

   Tunceli’nin kuş beyinli Mamekiye, sen olayı neden hemen Urfaya Mardine götürüyorsun? Sen olayı anlamaktan ziyade ya kuyruk avın var yada sen bir hastasın alerjin var kaşınıyorsun!!
   geri zekalı mamo dersim için bu kararın alınmasının nedeni dersime özgü bazı hayvanların soyu tükenmekle baş başa olduğu için böyle karar alınmıştır.
   Üstelik dersimin doğasının korunmadı için bu kara alınmış.

   Biraz kedini geliştir senin kafan hala Ortaçağ’da kalmış. Yıll nerdeyse 2015.

   Bir Kobaniye bak biraz analiz et belki o Tunceli faşistliginden vazgeçersin Aydın bir Dersimli olursun.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen − 5 =

More in Dersim

To Top