Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

FDG Yöneticileri Tehdit Ediliyor

Haberler

FDG Yöneticileri Tehdit Ediliyor

Dersim faaliyetleri içinde aktif olan arkadaşlarımız uzun süreden beridir sistemli bir şekilde HDP’li oldukları imajı yaratanlarca saldırılara maruz kalmaktadırlar.

Sayın Selahattin DEMİRTAŞ, Edibe ŞAHİN, Alican Önlü, M. Ali BUL, Nurhayat ALTUN sizden tavır almanızı, açıklama yapmanızı bekliyoruz.

Seçimler öncesi açıklamada bulunan DEMİRTAŞ “kim tehdit edilir ya da baskı altına alınırsa bana bildirin” demişti.

Facebook’ta “DBP-HDP Dersim”  adlı sayfa bazı karanlık kimseler Avrupa Dersim Dernekleri Federasyonumuz Eşbaşkanı Leyla GÜNDÜZKANAT ve yönetim kurulu üyemiz Deniz KARAKAŞ kabul edilmeyecek, kişilik haklarına saldırılara, tehditlere maruz kalmışlardır. Dersim falaiyetleri içinde aktif olan arkadaşlarımız uzun süreden beridir sistemli bir şekilde HDP’li oldukları imajı yaratanlarca saldırılara maruz kalmaktadırlar.

Saldırıyı yapanlar açıkça partinizin ismini kullanmaktadırlar. Facebookda sizin adınıza faaliyet gösteren bu gruplarlar resmi bir bağınız var mı? Bu gruplar siz ya da üyeleriniz tarafından mı yönetilmektedir? Eğer sizin ile alakası olmayan kimselerse bu gruplerın size ait olmadıklarını neden açıklamıyorsunuz? Neden sizi “tehdit eden, Dersim halkına onun onurlu aydınlarına hakaret eden, kişisel haklarına saldıran bu karanlık girişime son vermek için facebook nezdinde girişimde bulunmuyorsunuz? Neden savcılıkta bu grupların yöneticileri hakkında suç duyrusunda bulunmuyorsunuz?

HDP adına hareket ettiği imajı yaratan, takma ad kullanan, kim oldukları şaibeli olan bu kimseler Dersim Halkına ve onun onurlu aydınlarına saldırmaktadırlar. Böylece Dersim Halkı ile HDP karşı karşıya getirilmektedir. Bu karanlık girişimler en çok sizi zan altında bırakmaktadır. Bu konuda tavır almaz, açıklama yapmaz ve hukiki girişimde bulunmazsanız zan altında kalmaya devam edeceksiniz.

Facebook'taki bu sayfa insanlara hakaret ediyor ve hedef gösteriyor

Facebook’taki bu sayfa insanlara hakaret ediyor ve hedef gösteriyor

Sayın DEMİRTAŞ size açıktan çağrı yapıyoruz: Kim oldukları belli olmayan, Dersim değerlerine saldıran ve bu saldırıları sizin isminizi kullanarak yapanlar hakkında girişimde bulunun. Saldırıları kınadığınızı açıkça ilan edin. Bu karanlık girişim hakkında suç duyrusunda bulunun. Bu kimselerin partinizin ismini daha fazla kriminalize etmesine müsade etmeyin.

 

Herkesten samimiyet ve açıklık bekliyoruz.

Yapılan saldırıları ve tehtitleri şiddet ile kınıyorum. FDG Dersim Halkının bağımsız tek kurumudur, Dersim için çalışmalar yapmaktadır. FDG Eşbaşkanı GÜNDÜZKANAT ve yöneticisi KARAKAŞ’a yapılan saldırılar hepimize Dersim Halkına yapılmıştıer, Dersim Halkı değerlerine sahip çıkacaktır.

Yaşar KAYA

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five + 5 =

More in Haberler

To Top