Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Barış Aybek Asker Kurşunuyla Öldü İddiası

Haberler

Barış Aybek Asker Kurşunuyla Öldü İddiası

Şırnak’ta öldürülen piyade onbaşı Barış Aybek’in asker kurşunuyla hayatını kaybettiği iddia edildi.

Dersimnews.com – 10 Ağustos’ta Şırnak’ta askerlik yaptığı karakolda öldürülen Malatyalı Alevi asker Barış Aybek‘in asker kurşunuyla öldürüldüğü iddia edildi.

baris-aybek

Yurt Gazetesi’nin haberine göre; Barış’ın asker arkadaşı, söz konusu iddiaları destekleyen mesajları kuşkuları arttırdı.

Twitter paylaşımlarıyla gündeme oturan ve geçtigimiz gün Şırnak’ta girilen çatışmada şehit olan Barış Aybek’in ölümüyle ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. Aybek’in asker arkadaşlarının telefon mesajlaşmalarında, arkadaşları tarafından Aybek’in asker tarafından atılan kaza kurşunu sonucu vurulduğu iddia ediliyor.

Sosyal medyada dolaşan telefon mesajlaşmalarına göre iddia şöyle:

M1 mevzisinden uçaksavarla ve silahlarla terör örgütü üyelerine ateş ediliyordu. İddiaya göre açılan ateş sonucunda kurşun, M1 mevzisinden diğer mevzide bulunan arkası dönük Barış’ın sırtına saplandı. Yine iddia içinde Barış’ın asker arkadaşi kurşunun yerden sektiğini düşündüğünü de sözlerine ekliyor. Bir başka arkadaşına göre ise mevziler arası mesafe çok kısa ve 3 km mesafedeki bir yerde kurşun yerden sekerek gelemez. Bu iddiayı dile getiren arkadaşı aynı zamanda askeri hastanede durumun ‘kılıfına uydurulduğunu’ belirtirken, cenazeye çok sayıda albay ve yarbayın gelmesini de bu olaya bağladı.

İşte o mesajlar:

baris(1) baris2 baris4 baris5 baris6

 

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 − eight =

More in Haberler

To Top