Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Erzincan’da Yol Kesen HPG’liler Durmayan Araca Ateş Açtı 1 Kadın Öldü

Haberler

Erzincan’da Yol Kesen HPG’liler Durmayan Araca Ateş Açtı 1 Kadın Öldü

Erzincan Kemah’ta yol kesen HPG’liler durmayan bir araca ateş açtı. Araç içinde bulunan 64 yaşındaki Makbule Vural öldü.

Dersimnews.com – 27 Ağustos akşamı Erzincan-Kemah karayolunun 40’ıncı kilometresinde bulunan Acemoğlu Köpürüsü mevkiinde yol kesen HPG’liler bir TIR ile otomobili ateşe verdi. Olay esnasında Erzincan’dan İliç’e giden bir otomobil HPG’lilerin “dur” ihtarına uymayarak kaçmaya çalıştı. HPG’liler kaçan araca ateş açtı, araç şarampole yuvarlandı. Araçta bulunan 64 yaşındaki Makbule Vural ölürken aracın şoförü ve araçta bulunan 2 kişi yara almadan kurtuldu.

1 HPG’Lİ ÖLDÜ 1 HPG’Lİ YARALI YAKALANDI

Olayın gerçekleştiği bölgeye operasyon düzenleyen güvenlik güçleri ile HPG’liler arasında 28 Ağustos’ta çatışma çıktı. Çıkan çatışmada 1 HPG militanı hayatını kaybetti, 1 HPG militanı ise yaralı olarak yakalandı.

YARALI HPG’Lİ 3 KEZ LİNÇ EDİLMEK İSTENDİ

Çatışmada yaralı olarak yakalan Botan kod adlı HPG militanı Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma hastanesine kaldırıldı.

yarali-hpgli-botan

Yaralı HPG’li 3 kez linç edilmek istendi

Yaralı HGP’linin hastaneye getirildiğini duyan bir grup ülkücü hastane önünde toplandı. Yaralı HPG’liyi linç etmek isteyen saldırganlar ambulansa zarar verdi.

Yolu kesen saldırgan grup, ambulansa zarar verince yaralı HPG militanı, güvenlik kuvvetlerine ait bir araçla kurtarıldı ve başka bir kente götürüldü.

ERZURUM VE SİVAS YOLUNU KESİP AMBULANSA SALDIRDILAR

Sosyal medya üzerinden iletişim kuranlar, yaralı HPG militanını taşıyan ambulansın yolunu kesmek için 98 kilometre uzaklıktaki Tercan İlçesi’nde toplandı. Bunun duyulması üzerine ambulans Kargın Beldesi yakınlarından döndürüldü. Sivas’a yönlendirilen ambulansın önü bu kez 69 kilometre uzaklıktaki Refahiye İlçesi yakınlarından kesildi. Bunun üzerine Erzincan’a dönmek isteyen ambulansın yolu, Refahiye’nin Alacaatlı Köyü yakınlarında kesilerek araç durduruldu.

Otomobilleri ile ambulansı izleyen 100 kişiden fazla öfkeli kalabalık, Erzincan’a 49 kilometre uzaklıkta karayolunu kapatarak ambulansın içinde bulunan HPG’liyi linç etmek istedi. Jandarma ve Emniyet Çevik Kuvvet ekipleri ambulansın çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı.

yarali-hpgliye-linc-girisimi

AMBULANSIN CAMLARI KIRILDI, LASTİKLERİ PATLATILDI

Ambulansın camlarını kıran ve lastiklerini patlatan öfkeli kalabalığı sakinleştirmek için Vali Süleyman Kahraman ve Emniyet Müdürü Doğan İnci olay yerine gitti. Kentten de çevik kuvvet ve özel hareket polisleri sevk edildi. Bu sırada öfkeli grupta bulunanlardan bir bölümü, ambulans içinde bekleyen yaralı HPG’liyi linç etmek istedi.

Saldırgan gruba müdahale eden güvenlik güçleri, yaralı HPG’liyi başka bir ambulansa adı saklı tutulan bir kente gönderdi.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
2 Comments

2 Comments

 1. Usaro Newe

  29/08/2015 at 17:08

  Yazıklar olsun biz Dersimlilere, yıllarca devletin zülmü altında ınım ınım inledik, ezildik, yıprandık, köylerimizden sürüldük, kimse bize el uzatmadı, her kes bizi suçladı, bizi azarladı, şimdi de KÜRT şiddetine mahruz kalıyoruz, iki ateş, üç ateş arasında yanıyoruz. Bu şiddet şirketlerinin tek amacı Dersimi kuşatmak ve ele geçirmek, bu güçler hep Dersimi mağdur görmek istiyor, mağdur bırakarak kendine bağlamak istiyor. KÜRTLER, ARAPLAR, bilmem neler, yada Ermeniler, bilmem neler, Dersimi niye sevsin ki? Hepsi kendi hedefleri için çalışıyorlar. Bu bütün güçler Dersimi kendi hedefine araç etmek istiyorlar. Tek amaçları budur. Türk devleti de bunları baha edip zülmünü hiç eksik etmiyor.

 2. BOLİ

  29/08/2015 at 20:03

  Sayın Kürtçüler, sayın Solcular, sayın Devrimciler
  Dersimde ne yapıyorsunuz? Dersim için 30 yıldır/40 yıldır ne yapıyorsunuz?
  Yaptıklarınız çok belli, çok açık:

  Devletin zülmünü bahane ederek Dersim halkına yine zülüm getiriyorsunuz! İyi zülüm de siz getiriyorsunuz (Kürtçüler), yada dolaylı yollarla siz buna gerekçe oluyorsunuz (şiddet yanlısı solcular).

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twelve + one =

More in Haberler

To Top