Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Dersim’deki Operasyonda HPG Komuta Konsey Üyesi Baran Dersim Öldü

Dersim

Dersim’deki Operasyonda HPG Komuta Konsey Üyesi Baran Dersim Öldü

HPG, Dersim’de HPG Komuta Konseyi Üyesi İsmail Aydemir (Baran Dersim)’in de aralarında bulunduğu toplam 4 gerillanın yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Dersimnews.com – TSK’nın Dersim’de PKK’nin silahlı kanadı HPG’ye yönelik yaptığı hava operasyonlarında PKK’nin üst düzey yöneticilerinden ve örgütün silahlı kanadı HPG‘nin Komuta Konsey üyesi “Baran Dersim” Kod adlı İsmail Aydemir ile 3 kişi öldürüldü.

Ovacık’a bağlı Aslıca ve Otlubahçe Köyleri arasında 16 Eylülgünü başlayan ve 19 Eylül günü akşam saatlerinde sona eren operasyonlarla ilgili Tunceli Valiliği’nin açıklamasında, 30-35 PKK’linın öldürüldüğü duyurulmuştu.

HPG, Ovacık İlçesi’ndeki operasyonlarda, İsmail Aydemir ile birlikte, ‘Erdal’ kod adlı Abdurrahman Akçin, ‘Cilo’ kod adlı Resul Balıkçı ve ‘Botan’ kod adlı Sedat Arslan olmak üzere 4 HPG’linin öldürüldüğünü duyurdu.

ANF’de yer alan haberde; “Dersim’de HPG Komuta Konseyi Üyesi İsmail Aydemir (Baran Dersim)’in de aralarında bulunduğu toplam 4 gerillanın yaşamını yitirdi” ifadelerine yer verildi.

baran-dersim

Baran Dersim

24 YILDIR ÖRGÜTTEYDİ

Baran Dersim kod adlı İsmail Aydemir, yaklaşık 24 yıldır PKK içinde silahlı faaliyet yürütüyordu. Dersim’in Nazımiye İlçesi doğumlu olan Aydemir’in son yıllarda öldürülen en üs düzey örgüt sorumlusu olduğu kaydedildi.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 − 6 =

More in Dersim

To Top