Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Reina Katliamı’nın fetvası Diyanet’ten!

Haberler

Reina Katliamı’nın fetvası Diyanet’ten!

Yılbaşı kutlamasının ‘dini değerlerle örtüşmediği, gayrimeşru ve israf’ olduğu belirtilen hutbe cuma günü tüm camilerde okutuldu. Diyanet’in bu fetvası gerici-yobazları cesaretlendirdi.
Dersimnews.com – Haftalardır dinci-yobazların Yılbaşı kutlamalarına yönelik yürüttüğü kampanya 2017’in ilk dakikalarında katliama dönüştü.

Türkiye’deki gerici, yobaz tarikatların başını çektiği ve AKP’li bazı belediyelerinde destek verdiği “Müslüman Noel Kutlamaz” kampanyası, yılbaşı kutlayan kesime yönelik tehdit kampanyasına dönüştürüldü.

reina-katliami-diyanet

Diyanet’ten ‘yılbaşı’ hutbesi: Değerlerimizle örtüşmüyor, gayrimeşru, israf!

Diyanet İşleri Başkanlığı da 30 Aralık Cuma günü Türkiye’deki tüm müftülüklere gönderdiği Yılbaşı Hutbesi’nde yılbaşı kutlamanın günah olduğuna vurgu yaptı.

Yılbaşı kutlamasının ‘dini değerlerle örtüşmediği, gayrimeşru ve israf’ olduğu belirtilen hutbe cuma günü tüm camilerde okutuldu.

Türkiye genelinde okunan hutbede şu ifadeler yer aldı:

“Her yılın sonu, yeni bir yılın başlangıcıdır aslında. Öyleyse bu yeni başlangıcı vesile kılarak hadiste dile getirilen soruları kendimize yeniden soralım. Unutmayalım ki; ömür sermayesinden geçen bir yılın sonunda kendini ve yaratılış gayesini unutarak, değerlerimizle örtüşmeyen, insan hayatına katkısı olmayan gayr-i meşru tutum ve davranışlar sergilemek bir mümine asla yakışmaz. Yeni bir yılın ilk saatlerinin başka kültürlere, başka dünyalara ait yılbaşı eğlenceleriyle israfa dönüştürülmesi ne kadar da düşündürücüdür. Sevap-günah, hayır-şer konularında muhasebe yapılması gereken saatlerin, emek harcamadan zengin olmak arzusuyla kumar, piyango gibi şans oyunlarıyla heba edilmesi ne kadar da üzücüdür.

Kardeşlerim!

Yüce Rabbimiz, ömrümüzün kalan kısmını geçen kısmından daha hayırlı ve bereketli yaşayabilmeyi bizlere nasip eylesin. Hesabını veremeyeceğimiz bir hayat yaşamaktan hepimizi muhafaza eylesin.”

 

MEHMET GÖRMEZ’DEN SAMİMİYETSİZ AÇIKLAMA!

Reina’da gerçekleşen katliamın ardından Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in,  twitter üzerinden yaptığı açıklamada Diyanet’in katliamdaki rolünü gizlemeye çalışması dikkat çekti.

Görmez, samimiyetsizlik kokan açıklamasında; “Bu insanlık dışı katliamın bir pazarda ve bir mabette yapılmasıyla eğlence yerinde yapılmasının bir farkı yoktur. Bu gece yapılan bu terörü diğer olaylardan ayıran tek fark toplumda fitne oluşturarak yaşam biçimlerine göre toplumu bölmek ve karşı karşıya getirmektir” dedi.

noel-kutlama-afisleri

GERİCİ-DİNCİ TARİKATLAR VE MEDYASI KATLİAM ÇAĞRISI YAPMIŞTI!

Reina Katliamı, günler öncesinden gerici-yobaz tarikat ve meydanın beraber yürüttüğü kampanyanın sonucu.

Türkiye’nin pek çok yerinde bildiriler dağıtan gericiler, yılbaşını hedef göstererek halkı kışkırttı, yılbaşı kutlamalarına karşı propaganda faaliyeti yürüttü. AKP’li bazı belediyeler ile Diyanet İşleri Başkanlığı da bu gerici-yobazların kampanyalarına açıktan destek verdi.

Yılbaşı kutlamalarını hedef alan gericiler, yılbaşının kutlanmaması için bildiri dağıtmış, Noel Baba’nın başına silah dayamış, Noel Baba bıçaklamıştı.

Yılbaşı kutlamaları bu yıl gericiler tarafından yoğun olarak hedef alınmıştı. “Cübbeli Ahmet” lakaplı tarikat lideri Ahmet Mahmut Ünlü, “Neden Kafir’in bayramını kutlayacağım ya! Sen gavurların bayramını kutlarsan, Allah da başına kafirleri musallat eder!” şeklinde konuşarak yılbaşını kutlayanlara yönelik nefret söyleminde bulunmuştu.

Anadolu Gençlik Derneği üyesi gericiler İstanbul Teknik Üniversitesi Maçka Yerleşkesi’nde “yılbaşı kutlanmasın” açıklaması yaparak, “Uyma şeytana aldanma kutlama!” yazılı dövizler ve “İslam dünyasında yaşam savaşı, ehli dünyanın heyecanı yılbaşı” yazılı bir pankart taşımıştı.

‘YILBAŞI BOMBASINI PATLATALIM’

Milli Gazete adlı gerici gazete, yılbaşı kutlamalarına tepki göstererek, “kutlaMA” manşeti attı ve “maneviyatımıza yerleştirilen yılbaşı bombasını kontrollü bir şekilde patlatalım” demişti.

Gerici-yobaz yayın organlarından AKİT ile Milli Gazete, Yılbaşı kutlaması yapanlara karşı katliam çağrısı yapan manşetlerle çıkmıştı.

Dinci-yobaz tarikatın gazetesi Milli Gazete'nin katliam çağrısı yapan manşeti

Dinci-yobaz tarikatın gazetesi Milli Gazete’nin katliam çağrısı yapan manşeti

 

 

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

thirteen − 1 =

More in Haberler

To Top