Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Barış Atay: Medya Patronları Adına Utanıyorum!

Gündem

Barış Atay: Medya Patronları Adına Utanıyorum!

Gezi eylemlerine destek veren ve RedHack üyesi olduğu iddia edilerek gözaltına alınan ve serbest bırakılan Barış Atay medya patronlarını eleştirdi.

Dersimnews.com – RedHack operasyonu kapsamında gözaltına alınan sinema ve tiyatro oyuncusu Barış Atay serbest bırakıldı. Atay adliye çıkışında yaptığı açıklamada medya patronlarının duyarsızlığına tepki gösterdi.

 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında “Redhack” ve “Anonymous” ile bağlantılı olduğu iddiası ile gözaltına alınan ve savcılık sorgusunun ardından serbest bırakılan dizi oyuncusu Barış Atay’ı, adliye bahçesinde ailesi ile arkadaşları karşıladı.

Gazetecilere açıklama yapan Atay, gözaltına alınan 13 kişinin her birinin Barış Atay’dan daha değersiz olmadığını belirterek şöyle konuştu: “Tarih, hepinizi yazacak ama bugün bu ülkede şimdiye kadar görülmemiş kadar biat kültürüyle yaşayan bütün medya patronlarını affetmeyecek o tarih. Ve ben bu medya patronları adına utanıyorum. Nasıl serbest bırakıldığımızı söyleyelim: Sanırım insanlar, ‘kendi rızası vardı’ ya da ‘satıcı değil ama içiciyiz’ dediler ki serbest bırakıldılar. Çünkü bu ülkede tecavüz ve uyuşturucu madde kullananlar dışında kimse serbest bırakılmıyor.”

Ankara Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin 22 Kasım’da 8 ilde eş zamanlı düzenledikleri operasyonlarda ‘Redhack’ ve ‘Anonymous’ ile bağlantılı oldukları iddiası ile aralarında oyuncu Barış Atay’ında bulunduğu 14 kişi gözaltına alınmıştı.

İşte o açıklamalar:

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

13 + eleven =

More in Gündem

To Top