Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Kılıçdaroğlu’ndan Tepki: Tutuklanmaları için öldürülmem mi gerekiyor?

Gündem

Kılıçdaroğlu’ndan Tepki: Tutuklanmaları için öldürülmem mi gerekiyor?

Polisin cenaze töreninde ayağının dibine ‘kurşun’ bırakan kişinin mahkemeye dahi sevk edilmeden savcılık talimatıyla serbest bırakılmasına tepki gösteren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, savcının büyük sorumsuzluğu olduğunu belirterek ‘Tutuklanmaları için öldürülmem mi gerekiyor?’ diye sordu.

kilicdaroglu-aciklama

Hükümetin terörü engelleyemediği için bir suçlu aramaya başladığını ve sorumluluğu CHP’ye yıkmaya çalıştığını söyleyen Kılıçdaroğlu’na göre AKP her şeyi yaparak tabanının düşünmesini engelliyor ve bunun başarı olduğunu düşünüyor…

CHP lideri ayağının dibine kurşun bırakılarak tehdit edilmiş ve aracına yönelik saldırı gerçekleşmişti.

Kurşunla tehdit eden kişinin de aralarında bulunduğu 4 kişi gözaltına alınmış, daha sonra savcılık talimatıyla serbest bırakılmıştı.

Hürriyet’ten Deniz Zeyrek’e konuşan Kılıçdaroğlu, saldırganın “sabıkalı olduğu halde Başbakan’la kucaklaşabildiğine” dikkat çekerek, şöyle konuştu:

‘Polis bunları tanımasa Başbakan’a bu kadar yaklaştırır mı? Başbakan’ın hemen arkasında duran saldırgan bana değil de Başbakan Binali Yıldırım’a bağırsa, ‘Binali Yıldırım dışarı’ dese ne olurdu bir düşünün? Bize olunca polis niye müdahale etmiyor?’

‘Bari mahkemeye sevk etseydin, hâkim karar verseydi’

Açıklamasında kurşun bırakan kişinin mahkemeye sevk edilmemesi ve savcılık talimatıyla serbest bırakılmasına tepki gösteren Kılıçdaroğlu, savcının büyük sorumsuzluğu olduğunu söyledi ve ekledi: ‘

‘Bari mahkemeye sevk etseydin, hâkim karar verseydi’

İnsanların artık ‘terörü niye engelleyemiyorlar’ sorusunu sormaya başladığını kaydedenCHP lideri, hükümetin terörü engelleyemediği için bir suçlu aramaya başladığını ve sorumluluğu CHP’ye yıkmaya çalıştığını söyledi.

Kılıçdaroğlu’na göre AKP her şeyi yaparak tabanının ‘CHP iktidar değil ki kusuru olsun’ diye düşünmesini engellemeye çalışıyor.

UYUŞTURUCU VE CİNSEL SALDIRIDAN SABIKALI SALDIRGANLAR AKP’Lİ ÇIKTI!

Saldırı nedeniyle gözaltına alınan İrfan Ç. (38), Tunç E. (29), Kadir Can A. (30) ve Yusuf T.’nin (30) ortak özelliği AKP’li olmaları.
AKP üyesi olan saldırganlardan Tunç E’nin yaralama, uyuşturucu madde bulundurmak ve yaralamadan, Kadir Can A’nın uyuşturucu madde bulundurmak ve cinsel taciz suçlarından emniyette suç kaydının bulunduğu öğrenildi. İrfan C. hakkında silahlı saldırı, diğer şüpheliler hakkında ise mala zarar vermeden işlem yapıldı.

Tutuklanmaları gereken saldırganlar hakim karşısına bile çıkartılmadan iktidarın emrindeki savcı tarafından serbest bırakıldı.

 

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seven + 16 =

More in Gündem

To Top