Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Şeraffettin Halis ‘Eksik’ Olduğu için İstifa Etmiş!

Siyaset

Şeraffettin Halis ‘Eksik’ Olduğu için İstifa Etmiş!

Gültan Kışanak,  BDP İl Başkanlığı’ndan istifa eden Şeraffetin Halis’in istifasının Dersimle,  Alevilikle ve süreçle ilgili olmadığını söyledi. 

Dersimnews.com/İstanbul – BDP Eş Genel başkanı Gültan Kışanak  dün  İMC kanalında konuk olduğu bir programda Şerafettin Halis’in istifasının Dersimle, Alevilikle ve süreçle ilgili olmadığını, tamamen Halis’in il başkanlığı dönemindeki eksiklikleri ve hatalarından ötürü bir kongreye ihtiyaç duyulması nedeniyle istifa ettiğini söyledi.

Halis’in barış görüşmelerinde Dersimlilerin ve Alevilerin yok sayılmaya çalışılmasından duyduğu rahatsızlık dolayısıyla istifa ettiği biliniyor. Kışanak’ın Halis ile ilgili sözleri Alevilerin sesini bir kez daha kısmak  olarak yorumlanıyor.

HALİS  SÜREÇTEN RAHATSIZ

Eski BDP Dersim il başkanı Şerafettin Halis’in istifasının ardından BDP  tarafından yapılan açıklamada “Halis’in istifasının süreçle ilgili duyduğu rahatsızlık” olmadığı idda edilmişti. BDP’nin ve Gültan Kışanak’ın kendisine yönelik sözlerinden rahatsız olan Şerafettin Halis’in konuyla ilgili kamuoyuna açıklama yapması bekleniyor.

 


Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seventeen − 2 =

More in Siyaset

To Top