Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Devletin Antakyalıların Yasına Saygısı Yok! – VİDEO

Haberler

Devletin Antakyalıların Yasına Saygısı Yok! – VİDEO

Antakya’nın Armutlu Mahallesinde toplanan 10 bin kişilik protestocu gruba polis ve jandarma saldırdı.  Yaralanan 1 kişi yoğun bakımda…

Dersimnews.com –  Ali İsmail’in cenazesine saygısı olmayan devlet anmasına da tahammül edemedi. Eskişehir’deki Gezi protestolarında hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz için dün akşam anma yapmak isteyen gruba çevik kuvvet ekipleri saldırdı.

Ali İsmail Korkmaz için Armutlu Mahallesi’nde toplanan 10 bin kişi anma yapmak istedi. Ancak anmaya tahammül edemeyen polisler kitleye gaz bombaları ve plastik mermilerle saldırdı.  Müdahaleye jandarma özel harekat timleri de destek verdi.  Çıkan çatışmada onlarca kişi yaralandı.  Başına gaz bombası mermisinin isabet eden göstericilerden Yılmaz Öztürk’ün durumunun ciddi .

yilmaz-ozturk

Polisin gaz bombasına hedef olan Yılmaz Öztürk yoğun bakımda.

 

Armutlu Mahallesi’nde yoğunlaşan çatışmalar gece geç saatlere kadar sürdü. Gece 04.00 sularında polisler 4 kişiyi gözaltına aldı.

 VİDEO

SON DURUM: -Başından gaz bombasıyla vurulan Yılmaz Öztürk kafa travması nedeniyle hastaneye kaldırıldı, yoğun bakımda (00.38)

-Armutlu’da bir gözaltı var. (00.30) Halkın direnişi devam ediyor.   Polis plastik mermi kullanmaya devam ediyor.

-Armutlu Mahallesi’nde elektrikler kesildi. Halka yönelik gaz bombalı ve ses bombalı saldırılar sürüyor. (00.10)

-Armutlu’da polisin müdahalesi sürüyor. (23.15)

– Armutlu Mahalesi’nde sokak lambalarının ışıkları kapatılmış durumda. (22.55)

– Antakya’da yaralılar var. (22.30)

armutlu_yaralii

Polis saldırısının  sürdüğü Antakya’da yaralılar var. sendika.org’un edindiği bilgiye göre polisin attığı gaz fişeği Halkevi üyesi İbrahim Koçak’a isabet etti. Hastaneye götürülen Koçak’ın kafa travması geçirdiği kaydediliyor. 

Yine bölgede çeşitli yerlerinden yaralanan 5 kişi hastaneye götürüldü.

Polis, jandarmayla beraber Antakyalılara tazyikli su ve gaz bombalarıyla saldırıyor. Polis saldırısı ara sokaklarda da devam ediyor (22.00)

– Armutlu Mahallesi’nde toplanan 10 bin kişilik eylemci gruna polis ve jandarma müdahale etti. Ortalık savaş alanına döndü. (21.50)

armutlu

Foto: Ahmet Saymadı

Armutlu Mahallesi’nde Ali İsmail Korkmaz için 10 bin kişi yürüdü. Protesto yürüyüşe izin vermeyen polis ve jandarma ekipleri grubun önüne barikat kurdu. Barikatı geçmek isteyen halka polis ve jandarma saldırdı.

armutlu-eylem

Foto: Ahmet Saymadı

Binlerce kişi Ali İsmail Korkmaz’ı anmak için Abdullah Cömert’in vurulduğu yerde toplandı. Buradaki asnmasının ardından kalabalık yasaklı alan Ulus Meydanı’na yürüyüşe geçti.

Abdullah Cömert’in vurulduğu Armutlu Caddesi’nde bir araya gelen binlerce kişi “Katil devlet” yazılı pankart açtı. Buradan Uğur Mumcu’ya yürüyen eylemciler Uğur Mumcu Meydanı’ndaki kalabalıkla buluştu.

Meydanda toplanan binlerce kişi birlilkte yürüyüşe geçti.

Ulus Meydanı’na doğru yürüyüşe geçen kitlenin önüne polis ve jandarma barikat kurdu.

Ardından polis saldırısı geldi. Halka basınçlı su sıkılıyor. Antakyalılar Armutlu Mahallesi’nde barikatlarını kuruyor.

11.07.2013

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

18 + 4 =

More in Haberler

To Top