Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

TEOG Sınavında Türkiye İkincisi Dersim’den

Dersim

TEOG Sınavında Türkiye İkincisi Dersim’den

Dersim’in Çemşgezek ilçesi’ne bağlı Doğan Köyü’nde tek odalı derme çatma bir evde yaşayan 8. sınıf öğrencisi Arif Doğaner, TEOG sınavında Türkiye ikincisi oldu. 

 

Dersimnews.com – Dersim’in Çemişgezek ilçesine bağlı Payamdüzü Köyü Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi Arif Doğaner, TEOG (Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş) sınavında 120 sorudan 119 doğru cevaplayarak, Türkiye ikincisi oldu.

Arif Doğaner, karnesi, onur belgesi ve başarı hediyesini Çemişgezek Kaymakamı Soner Kırlı’nın elinden aldı. Kaymakam Kırlı, “Bu tür başarılar bizlere gelecek adına büyük umutlar veren başarılardır. Ailesini, Okul Müdürünü ve öğretmenlerini tebrik ediyorum. Öğrencimize başarılarının devamını diliyorum ” dedi.

Ailesinin maddi durumu kötü olan Arif Doğaner, eğitimine devam edebilmek için hayırseverlerin yardımını bekliyor.

Ailesinin maddi durumu kötü olan Arif Doğaner, eğitimine devam edebilmek için hayırseverlerin yardımını bekliyor.

 

Ailesinin maddi durumu çok kötü olan Arif Doğaner, tüm imkansızlıklara rağmen inanılması zor bir başarıya imza attı.

 

AİLESİNİN EKONOMİK DURUMU ÇOK KÖTÜ

Türkiye ikincisi,Dersim il birincisi Arif Doğaner’in tamamen kısıtlı imkânlarla yakaladığı başarısı, bir başarı öyküsü olarak anlatılacak cinsten…Yıkılmaya yüz tutmuş bir evde, maddi olarak ileri derecede olumsuzlukların arasında yaşamlarını sürdüren baba Kazım Doğaner, “Doğan Köyünde tek gözlü bir evde yaşıyoruz. Oğlum Payamdüzü Ortaokulu’nda okuyor. Yaşadığım geçim sıkıntısıyla beraber sağlık sorunları da yaşamaktayım. Her türlü olumsuzluğa rağmen, oğlumu mağdur etmemek için elimden geleni yapmaya çalıştım. Oğlumla aslında bir arkadaş gibiyiz. Okul Müdürü ve öğretmenleriyle sürekli görüşüyorum. Okul Müdürü oğluma çok yakın durdu. Çok ilgilendi. Maddi olarak çok kötü durumdayız. Oğlumun ülkemize, memleketimize hayırlı bir evlat olarak görmeyi Allah inşallah bizlere nasip edecek. Oğlumu daha iyi yerlerde okutabilmek için yardım sever insanların desteğine ihtiyacımız var. Oğluma gösterdiği ilgiden dolayı Çemişgezek Kaymakamı Soner Kırlı beye teşekkür ediyorum. Bizim zenginliğimiz çocuklarımız. Allah herkese nasip etsin.”ifadelerini kullandı.

 ARİF’İN EĞİTİMİNE DESTEK OLUN

Başarısının tesadüf olmadığını belirten Arif Doğaner, “Başarı sadece bana ait değil. Okul Müdürümün, öğretmenlerimin ve başta da ailemin büyük destekleri oldu. Öğretmenlerimin yoğun takibindeki ısrarını kendimce sorguladığımda, cevabında geleceği ve geleceğimi gördüm. Sürekli motive ettiler bizi. Planlı ders çalıştım. Okul Müdürümüze, Öğretmenlerimize, aileme, destek ve nazik hediyesinden ötürü Çemişgezek Kaymakamı Sayın Soner Kırlı’ya teşekkür ederim.” dedi

 

Okul Müdürü Bedri Gülcemal Ardıç ise öğrencimizin başarısı bizler için sürpriz olmadı dedi. Okul Müdürü Ardıç, “Arif, okulumuzda yapılan deneme sınavlarındaki performansıyla da böyle bir başarıyı yakalayacağını bizlere göstermişti. Bizim için sürpriz olmadı. Arif, özel bir eğitim ya da destek almamıştır. Sadece okulundaki öğretmenleriyle birlikte gelen bir başarıdır. Okulumuz 2008 yılından beri belli bir ivme ile sürekli artan bir başarı grafiği çizmektedir. Köy okulu olmamıza rağmen sürekli İlde ön sıralarda yer almaktayız. Bu yıl da aynı başarıyı göstermemizden dolayı ilçemiz Kaymakamı Sayın Soner Kırlı Bey okulumuzun bütün öğretmenlerini başarı belgesiyle ödüllendirdi. Okul müdürü olarak Sayın Kaymakamımıza tüm personelim adına teşekkür ederim.” dedi.

kaynak:cemisgezekliyiz.com

Sosyal medyada paylaşın
        
   
3 Comments

3 Comments

 1. Ekincan

  17/06/2014 at 08:42

  zaten ne kadar sorun olursa olsun okumaya engel diyil hiçbisey helal olsun kardeşime benim memleketten böyle kardeşlerim çıktıkça seviyorum

 2. Hatice Baştürk

  17/06/2014 at 21:44

  Öğrenciye başarılarının devamını dilerim.
  Maddi durumu iyi okulda okuma şansını yitirmesine sebep olmaması için,okumak istediği okul idaresiyle iletişim kurulsun.
  Gerekirse burslu okur iletişim kurdukları okulun onayıyla.
  Ayrıca aile,her yıl öğrencinin adına bir banka hesap no versin bu sütunlarda vb yerlerde.
  Eminim maddi destekte bulunanlar çok olur.
  Bulunduğunuz ilde“Türkan Saylan,Çağdaş Yaşamı Destekleme´´derneğine en kısa zamanda müraacaat ediniz.
  Bu derneğin hiçbir siyasi etkinliği yoktur.
  Sadece,bu öğrenci gibi okulda başarılı olup da okumak için maddi yeterliliği olmayan öğrencilere düzenli ödeme yapıyoır,eğitim sonlanıncaya kadar.
  Ve bu maddi-ayni yardım-destek,üniversite bitinceye kadar da devam ediyor.
  Kolay Gelsin,tekrar başarılar dilerim.
  Okul öğretmen-idarecilerine de sonsuz teşekkürler !
  Çok yakınımda,özel ders-özel okul-dersaneye giden öğrenciler sınavı zar-zor kazandılar.
  Ve bu öğrencilerin aillelerinin eğitim seviyasi de oldukça yüksek.

 3. ceylan

  17/06/2014 at 22:09

  helal olsun diyecek bir söz yok. dersim gençlerine bu yakışır

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × 2 =

More in Dersim

To Top