Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Ovacık’ta Ayı Saldırısı

Dersim

Ovacık’ta Ayı Saldırısı

Dersim’in Ovacık ilçesine bağlı Ada Köyü’nde kışlık ot hazırlığı yapmak için köy büküne dal kesmek için inen Murat Boran, bükte bulunan çalılıklarda saklanan ayının saldırısına uğradı.

Dersimnews.com – Ovacık’a bağlı Ada Köyü’nde kışlık ot hazırlığı yapmak için köy büküne inen Murat Boran (37) isimli vatandaşa ayı saldırdı. Saldırı sonucu sağ bacağından ağır yaralanan Boran, Ovacık İlçe Entegre Hastanesinde tedavi altına alındı.

ovacik-ayi-saldirisi

Elde edilen bilgiye göre olay şöyle gelişti: ”Murat Boran, kışlık ot hazırlığı yapmak için Ada Köyü yakınlarında bir büke gitti. Yonca bağlamak için çalıların arasında dal kesen Boran, arka tarafında ayının böğürme sesini duydu. Boran, daha sonra arkasını dönüp, sesin geldiği yere baktı. O sırada ayı Boran’a saldırdı ve sağ bacağından ısırmaya çalıştı. Boran, daha sonra elindeki kesici alet ile ayının yüz kısmına vurarak saldırıdan yara alarak kurtuldu. Saldırı sonucu yaralanan Boran, daha sonra cep telefonu ile akrabalarına haber verdi.Saldırının gerçekleştiği yere gelen akrabaları Boran’ı Ovacık İlçe Entegre Hastanesi’ne getirdi.”

Ayının elinden yaralı olarak kurtulan Murat Boran, Ovacık’ta yapılan ilk tedavisinin ardından Tunceli Devlet Hastanesine sevk edildi.

Haber: Sidar Eren-Senem Yerlikaya/Ovacık

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

11 + five =

More in Dersim

To Top