Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

IŞİD’i Lanetleyen Dersimli Futbolcu Deniz Naki Saldırıya Uğradı

Haberler

IŞİD’i Lanetleyen Dersimli Futbolcu Deniz Naki Saldırıya Uğradı

Gençlerbirliği’nde oynayan Dersim doğumlu Deniz Naki, Facebook üzerinden IŞİD’i lanetledi. Bunun üzerine küfürlü yorumlara maruz kalan Naki şimdi de Ankara’da saldırıya uğradı. Sözleşmesini fesheden Naki, yarın Almanya’ya dönüyor.

deniz-naki-saldiriya ugradi

 

Bir yıl önce Almanya’nın solcu yapısıyla bilinen St. Pauli takımından Gençlerbirliği’ne transfer olan Dersimli futbolcu Deniz Naki, Ankara’da uğradığı ırkçı saldırı sonrası takım ile sözleşmesini feshetti, yarın Almanya’ya dönüyor. Deniz Naki yıllar önce bir koluna DERSİM 62 , diğer koluna ise AZADİ dövmesi yaptırdı. Kimliğini özgürce yaşamak isteyen Naki yaklaşık bir yıldır Gençlerbirliği forması giyiyordu. Muhalif kişiliği ile taraftarın beğenisini kazanmış olsa da takım yönetimi ve iktidar fanatikleri tarafından kabul görmedi. Bundan altı ay kadar önce kişisel Facebook hesabından yaptığı paylaşımlara tehdit ve küfür içerikli mesajlar almaya başladığını söyleyen Naki, takip edildiğinden şüphelendiğini de anlatıyor.

”ÜÇ KİŞİ SALDIRDI”
Altı ay boyunca tehditlere maruz kalan Deniz son olarak geçtiğimiz Pazar günü, takımın tesislerinden çıktığı sırada üç kişinin saldırısına uğruyor. Naki, yaşadıklarını BirGün’e şöyle anlattı:
“Takımın tesislerinden çıkmıştım. Üç kişi peşimden “Kürt Alevi Naki sen misin lan Naki?” diye bağırarak bana yaklaştı. Etrafımı sardılar, bu esnada sürekli küfürler ettiler. Aleviliğimle, Kürt olmamla ilgili küfürler ettiler. Kobane ile ilgili bağırıp çağırdılar. Kolumda neden Tunceli değil de Dersim yazdığını sordular. Ben onları sakinleştirmeye çalışırken aniden solumda duran adam bir yumruk attı yüzüme. Ben şok oldum. Kendimi korumak için bir karşılık verip oradan kaçtım. Üç kişiydiler ve silahlı, bıçaklı olmalarından korktum. Peşimden küfür etmeye devam ettiler, ‘IŞİD sizi bilmem ne yapsın’ diyerek bağırdılar. Bunun sadece bir uyarı olduğunu söylediler.”


”KORKTUĞUM İÇİN DEĞİL”
Naki’yi yumruklayan üç kişi kendisine kürt-alevi olması ve sosyal medyada yaptığı paylaşımlar üzerinden küfürler ederken, Naki durumu takım yönetimine iletti. Olay sonrası takım yönetimi çözüm olarak sözleşmeyi fesih yolunu önerdi. Üstelik Naki’den son maaşını da iade etmesini talep etti. Deniz Naki tüm alacaklarından feragat ederek, ailesinin de endişelerini de gidermek için Ankara’yı bugün terk ediyor.  Ayrılırken bu saldırılardan korkup savunduğu değerlerden vazgeçmeyeceğini ifade eden futbolcu, tüm endişesinin kendisini yalnız bırakmayan takım arkadaşlarının da kendisi yüzünden bu tip saldırılara maruz kalması olduğunu söylüyor.

Genç futbolcu Ali Naki, ailesinin de çok endişeli olduğunu ifade ediyor. Naki, onları daha fazla üzmemek için yanlarına, Almanya’ya gitmek üzere yarın Türkiye’yi terk ediyor.

BirGün

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 − sixteen =

More in Haberler

To Top