Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Munzur Festivali İptal Edilecek İddiası

Dersim

Munzur Festivali İptal Edilecek İddiası

Suruç’taki canlı bomba saldırısının ardından Munzur Kültür ve Doğa Festivali’nin iptal edileceği iddia edildi.

Dersimnews. com – Bu yıl 7-8-9 Ağustos tarihlerinde yapılması planlanan Munzur Kültür ve Doğa Festivali’nin iptal edileceği iddia ediliyor.

Cihatçı terör örgütü IŞİD‘in dün Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde gerçekleştirdiği bombalı saldırının ardından  Munzur Kültür ve Doğa Festivali’nin iptal olması gündemde.

Munzur Festivali, hem Suruç’taki katliamda hayatını kaybedenler için iptal edilebileceği iddia edildi.

Festivalin iptaliyle ilgili Dersim Belediyesi’nden henüz bir resmi açıklama yapılmadı.

Festivalin iptal edilip edilmeyeceği ile ilgili bugün Dersim Halk Meclisi ve Festival tertip komitesi bir araya gelerek kesin kararı verecek.

Suruç’taki vahşi katliamın ardından bazı vatandaşlar festivalin iptal edilmesine yönelik talepleri dile getirmişti.

BELEDİYEDEN FESTİVAL AÇIKLAMASI

Basında yer alan festival haberileriyle ilgili Dersim Belediyesi açıklama yayınladı.

Belediyenin facebook sayfasında yer alan açıklama şöyle:

“Kobanê’nin yeniden inşası çalışmalarına katılmak üzere Urfa’nın Suruç ilçesine giden Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu gençlerine yönelik yapılan saldırıdan dolayı 15. Munzur Kültür ve Doğa Festivali bileşenleri halk tarafından gelen ‘festival iptal edilmeli’ önerileri üzerine olağanüstü bir toplantı almıştır. Toplantıya Dersim Belediyesi Eşbaşkanları Nurhayat Altun ve Mehmet Ali Bul, Ovacık Belediye Başkanı Fatih Maçoğlu, Mazgirt Belediye Başkanı Tekin Türkel, Hozat Belediye Başkanı Celaleddin Polat, Nazimiye Belediye Başkanı Cafer Kırmızıçiçek ve kentteki siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum örgütleri temsilcileri ve Dersim Halk meclisi yürütmesi katılmıştır.

Toplantıda öncelikle Pirsus ta yaşanan katliam kınanmış, festivalin ertelenmesi görüşleri değerlendirmiştir.Bugün Halk meclisi delegeleriyle birlikte alınacak toplantıda da tekrar festivalin ertelenmesi önerisi üzerine bileşenlerle görüşülecektir.Toplantı sonucunda festival bileşenleri ve halk meclisi olarak resmi bir açıklama yapılıp kamuoyu ile paylaşılacaktır.
Ayrıca bazı haber sitelerinde ve sosyal medya üzerinden festivalin iptal edildiği yönünde farklı farklı yorumlarla açıklamalar yapılmıştır. Lütfen belediyemizden doğru resmi açıklama yapılana kadar bu açıklamalara itibar etmeyiniz.”

 

 

ÖNEMLİ AÇIKLAMAKobanê’nin yeniden inşası çalışmalarına katılmak üzere Urfa’nın Suruç ilçesine giden Sosyalist Gençlik…

Posted by Dersim Belediyesi on 21 Temmuz 2015 Salı

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 × four =

More in Dersim

To Top