Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

118 Köy Yolu Kar Nedeniyle Kapalı

Dersim

118 Köy Yolu Kar Nedeniyle Kapalı

Dersim ve ilçelerinde, iki gündür devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle 118 köy yolu ulaşıma kapandı. Köy yollarının açılması amacıyla Tunceli İl Özel İdaresi karla mücadele ekipleri tarafından başlatılan çalışma devam ediyor.

Dersimnews.com – Dersim ve ilçelerinde, iki gündür devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle 118 köy yolu ulaşıma kapandı. Köy yollarının açılması amacıyla Tunceli İl Özel İdaresi karla mücadele ekipleri tarafından başlatılan çalışma devam ediyor.

Tunceli İl Özel İdaresi Müdürü Hüseyin Şimşek, “İki gündür devam eden kar yağışı nedeniyle merkez ve ilçelere bağlı 118 köy yolu ulaşıma kapandı. Kapanan köy yollarının açılması amacıyla ekiplerimiz çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kısa zamanda kapanan yolları ulaşıma açacağız.” dedi.

Pülümür’de Kar Yağışı

Dersim’in Pülümür İlçesinde devam eden kar yağışı hayatı ve ulaşımı olumsuz etkiliyor.Kar kalınlığı 20 santimetreye ulaşırken, Tunceli-Erzincan karayolunun Cankurtaran mevkiinde ulaşım güçlükle sağlanıyor.Ağır tonajlı kamyonlar ilçe merkezinde beklerken bazı araçlarda yolda kalmış durumda.Karayolları ekipleri ise yolu açık tutmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Cankurtaran mevkiindeki yoğun tipi ve kar nedeniyle Pülümür ilçe merkezinde yolun açılmasını bekleyen araç sürücüleri dün akşamdan beri aç ve susuz bir şekilde beklediklerini söyledi.

Haber-Foto: İsmail Yoleri

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

19 − thirteen =

More in Dersim

To Top