Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

24 Nisan’ın Anısına…

Gündem

24 Nisan’ın Anısına…

Bir anonim Ermeni gelin türküsünü (Aravodun Temin: Sabaha Karşı, derleyen: Arusyak Sahakyan) Ayşe Tütüncü düzenledi, 42 müzisyen biraraya gelip çaldı. 24 Nisan kurbanları anısına…

1915 yılında Anadolu’da katledilen, sürülen, mallarına, mülklerine ve kadınlarına el konulan; Anadolu’nun kavim halklarından olan Ermeni kardeşlerimizin “Büyük Felaket” olarak nitelediği 24 Nisan Ermeni Soykırımı’nda hayatını kaybeden tüm insanları saygıyla anıyoruz.

Büyük Felaket’in 100. yılında Ermeni kardeşlerimizin acısını paylaşıyoruz…  Bu topraklarda bir daha acılar yaşanmaması dileğiyle…  (Dersimnews.com)

 


A rainy day in April • Yağmurlu bir Nisan günü ile DersimNews

An Armenian folk song (Aravodun Temin: At the Break of Dawn, compiled by Arusyak Sahakian), arranged by Ayşe Tütüncü and performed by 42 musicians. In memoriam April 24.

Bir anonim Ermeni gelin türküsünü (Aravodun Temin: Sabaha Karşı, derleyen: Arusyak Sahakyan) Ayşe Tütüncü düzenledi, 42 müzisyen biraraya gelip çaldı.

24 Nisan kurbanları anısına…

A rainy day in April • Yağmurlu bir Nisan günü

Katkıda bulunan sanatçılar:

Ayşe Akarsu, Ayşe Tütüncü, Birol Topaloğlu, Burhan Hasdemir, Cenk Güçbilmez, Cumhur Ersöz, Çağatay Çoker, Deniz Koloğlu, Duygu Aydın, Emin İgüs, Ertan Tekin, Ezgi Elkırmış,Fırat Alkış, Gökçe Gürçay, Gökçen Eraslan, Hüseyin Alparslan, İlkem Balseçen, Levon Balıkçıoğlu, Mehmet Taygun, Metin Kahraman, Mikail Yakut, Muratcan Atam, Naz Nazlı Alatlı, Nimet Çakıcı, Okan Kaya, Onok Bozkurt, Ozan Çoban, Özgür Akgül, Richard Hamer, Savaş Çağman, Serkan Dadak, Sevinç Özgen, Sinan İşvaroğlu, Sinan Sakızlı, Sumru Ağıryürüyen, Şevket Akıncı, Şirin Soysal, Tamar Nalcı, Timuçin Gürer, Tuna Pase, Yaşar Kurt, Yeşim Tezgören

Sosyal medyada paylaşın
        
   
1 Comment

1 Comment

 1. Hardo Pil

  29/04/2013 at 21:32

  Türk Devleti Dersimi 1938de (Alevileri, Zazaları) katletti, sonra askeri darbelerlen ve solcu gruplar aracılığıylan hayali DEVRiMLER için kurban etti.
  Dersimi derinden yaraladılar, ezdiler, sürdüler.

  Sonra
  Kürtler için, Kürt projesi için bizi kurban ettiler, şimdi sırada Ermenistan var.
  Şimdi de Ermenistan için kurban aranıyor. Kurban hazır, Kurban Dersimlidirler, Kurban Alevidirler.

  Bir Dersimli fakir ailenin çocugu ve Ermeni kökenli olan Gültekin, yeni adıylan Mihran Pirgiç kendi başına bir Dersim Ermeni derneğini kuramaz, Ermenistana gidemez, orada “Dersimlilerin % 75 Ermenidir” diyemez!
  İki yıl sonra Yunanistandan Dersime Ermenileri getirip 24.04.13 tarihinde Tuncelinin merkezinde bir toplantı ve anma yapamaz. Bunun hemen peşinden İstanbul Ermeni Patriği vekili Aram Ateşyan diyor ki: “Bu ilin %90 Ermenidir”.

  Bu taze olaylar bizi çok düşündüyor.

  Bu açıklamalarda sanki biz Dersimlilere yeni bir kurbanlık teklifi var. Sanki bizi yeni kurbanlığa davet ediyorlar !

  Abilerimiz bizi düşünmüş çok sağ olsunlar (!)
  Hardo Pil, Dersim Forum, 29.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

one × three =

More in Gündem

To Top