Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Sırrı Süreyya Önder’den DTK’nın Gezi Parkı İlgisizliğine Tepki

Siyaset

Sırrı Süreyya Önder’den DTK’nın Gezi Parkı İlgisizliğine Tepki

BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder Demokratik Toplum Kongresi’nin (DTK) Gezi eylemlerine ilişkin tutumunu eleştirdi. Önder’in eleştirilerine DTK eş başkanı Ahmet Türk’ten cevap geldi.

Dersimnews.com – Gezi Parkı eylemlerinin başından beri içinde yer alan  BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyye Önder’den DTK’nın Gezi Parkı eylemleriyle ilgisi takındığı tavrı eleştirdi.  Sürecin başından beri mesafeli duran BDP ve DTK çok eleştirilmişti.

ÖNDER’DEN DTK’YA  ELEŞTİRİ

Önder Nuçe TV’de Gezi Parkı eylemlerini ve siyasetin tutumunu değerlendirdi. Önder açıklamalarında Demokratik Toplum Kongresi’nin eylemler 
karşısında takındığı tutuma da eleştiri getirdi. Gezi direnişinin yarattığı etkinin önemini vurgulayan  Önder, ” Türkiye yanıyor, dünyanın en büyük isyanlarından biri…
DTK tek cümleyle destek açıklaması yapmadı” dedi.

Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Genel Başkanı Ahmet Türk, barış ve çözüm sürecinin devam ettiğini, Gezi Parkı eylemlerinin barış sürecini etkileyeceği yönündeki görüşlere katılmadığını söylerken, Sırrı Süreyya Önder’in,  “Türkiye yanıyor, dünyanın en büyük isyanlarından biri… DTK tek cümleyle destek açıklaması yapmadı” sözlerini eleştirdi.

“ÖNDERİN AÇIKLAMALARINI DOĞRU BULMUYORUM”

T24’e konuşan Ahmet Türk,  Sırrı Süreyya Önder’in, Nuçe TV’de “Türkiye yanıyor, dünyanın en büyük isyanlarından biri… DTK tek cümleyle destek açıklaması yapmadı” sözlerini eleştirdi.
DTK Eş Başkanı Ahmet Türk, Önder’in açıklamalarını doğru bulmadığını söyleydi.

‘Hükümete yönelik bilinçli bir senaryo da devreye girmiş olabilir’

Gezi Parkı eylemlerinde, demokrasi taleplerinin yanında bilinçli bir senaryo da devreye girmiş olabilir. Eylemlerde, demokrasi talebinde bulunanlarla birlikte hükümeti yıpratmak ya da çözüm sürecine karşı olan farkı grupların da yer aldığını söyleyebiliriz.

 

 

 

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fourteen − 13 =

More in Siyaset

To Top