Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Demirtaş:Eylemlerin Amacı Çözüm Sürecini Baltalamak

Haberler

Demirtaş:Eylemlerin Amacı Çözüm Sürecini Baltalamak

Taksim’deki direnişçileri ırkçı ve faşist olmakla itham eden Selahattin Demirtaş’a tepki büyük.
Dersimnews.com – Taksim’de günlerdir halk polis şiddetine karşı direniyor hükümetin baskıcı politikalarını protesto ediyor.

Eyleme destek vermeyen BDP’nin Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Kesinlikle ırkçı ve faşistlerle aynı etkinlikler içinde olmayız” dedi.

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Diyarbakır’da merkez Kayapınar Belediyesi Cegerxwin Kültür Merkezi’nde ‘Çözüm süreci’ ve Türkiye’deki son gelişmelerle ilgili soruları yanıtladı.

Taksim Gezi Parkı’ndaki protestoların sadece ağaç katliamı için yapılmadığını kaydeden Demirtaş, şöyle dedi: “İnsanlar Gezi Parkı’ndaki ağaçlar için değil, aynı zamanda hükümetin olumsuz politikalarına da tepki koyuyor. Vatandaşın tepkisini değerli buluyorum. BDP olarak Gezi Parkı direnişçilerinin yanındayız. Vatandaşa atılan her bir gaz ve vurulan coplar için hükümeti kınıyorum. Milletvekillerimize oradaki kadınlara gençlere insanlara yönelik saldırıları açıkça kınıyorum. Bu kabul edilebilir bir durum değil. Ama dediğim gibi mesele sadece orda sadece bir kaç ağacın kesilmesi meselesinin çok ötesinde toplumsal bir rahatsızlığı ifade ediyor. Bölgede yıllardır olup biten İstanbul’da olsaydı onlarca genç İstanbul dağlarına çıkardı.”

EYLEMCİLERİN AMACI ÇÖZÜM SÜRECİNİ BALTALAMAKMIŞ!

Taksim Gezi Parkı’ndaki direnişi bazı grupların farklı yerlere çekmeye çalıştığını ileri süren Demirtaş, halkın tepkilerini değerli bulduklarını, bu eylemle birlikte bazı ulusalcı, ırkçı ve milliyetçi kesimlerin “Kürt sorunu nasıl baltalayabiliriz” arayışına girdiğini söyledi.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
1 Comment

1 Comment

  1. Deniz Dersim

    03/06/2013 at 02:40

    Başlık ve içerik tam uyuşmuyor maalesef. “Bazı gruplar” denmiş…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

11 − 3 =

More in Haberler

To Top