Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Ali Kaypakkaya Aramızdan Ayrıldı

Gündem

Ali Kaypakkaya Aramızdan Ayrıldı

İbrahim Kaypakkaya’nın babası Ali Kaypakkaya dün (06.06.2012) hayatını kaybetti.

İbrahim Kaypakkaya’nın babası Ali Kaypakkaya  (Ali Amca) aramızdan ayrıldı.

Uzun süredir yaşadığı sağlık sorunlarından kaynaklı tedavi gören  İbrahim Kaypakkaya’nın babası Ali Kaypakkaya (82), dün sabah erken saatlerde aramızdan ayrıldı.
Ali Kaypakkaya’nın cenazesi bugün  Çorum’un Karakaya Köyü’nde toprağa verilecek.

OĞLUNUN YANINA GÖMÜLECEK

Ali Kaypakkaya oğlunun mücadelesine saygı duyan ve sahip çıkan bir emekçi olarak sürdürdüğü yaşamını sürdü.  Ali Kaypakkaya, oğlunun katledilmesinden sonra, devletin baskılarına karşın her zaman başı dik durdu boğun eğmedi. Ali Amca yaşamı boyunca çok büyük acılar ve zorluklar çekti. Tüm acılara ve zorluklara rağmen dik durdu.
Geride onurlu bir yaşam mücadelesi bıraktı.

Ali Kaypakkaya bugün (Perşembe)  Çorum’un Karakaya Köyün’nde oğlu İbrahim Kaypakkaya’nın mezarının yanına  defnedilecek.

Diyarbakır işkencehanelerinde işkenceyle katledilen komünist İbrahim Kaypakkaya için babası Ali Kaypakkaya aşağıdaki  ağıdı yakmıştı.

“Görüşmeye gelmiştim yanına
Faşist köpek kıymış senin canına
Kalmayacak o köpeğin yanına
Gel gidelim oğul bizim illere
Anadolu’ya

Doğu Batı demem, vatanındasın
Bir iz bıraktın ki ta canımdasın
Kimsenden korkmuyorum sen yanımdasın
Gel gidelim oğul bizim illere
Anadolu’ya
Ankara’ya kesildi yolum
Orada çevrildi hep sağım solum
Ne yapsalar yıkılacak bu zulüm
İşte geldik oğlum bizim illere
Anadolu’ya”

(Ali Amcanın İbo’ya Ağıdından)

Sosyal medyada paylaşın
        
   
3 Comments

3 Comments

 1. virani

  07/06/2012 at 17:36

  ali amca seni isiklara ugurluyoruz isiklar yolun olsun inancim geregi hz huseyin ve on iki imamlar yar ve yardimcin olsun isiklar icinde rahat uyu

 2. Xorte Dersim

  19/06/2012 at 09:10

  UNUTULMAZ EVSANE YIGIT ÖNDER KAYPAKKAYA SIZ HERSAMAN ANILACAKSINIZ SIZ UNUTULMAZ MILYONLARIN KALBINDESINIZ SIZ RAHAT UYUYUN SIZ YAPTIKLARINIZLA HEP ANILACAK SINIZ KATILLERT HERGUN ÖLÜYOR GECE RUYALARINDA SIZIN ÖNUNÜZE DIZ CÖKÜP YALVARIYORLAR BUNA EMINIM TOPLUMDA HIC YERLERI OLMAZ TANRIDAN IKISINE RAHMET DILIYORUZ!!

 3. erdal kara

  22/06/2012 at 23:28

  dersimlilerin basi sag olsun! yalniz basi degil ayagi,eli,agzi ,gözü,kulagi da sag olsun!munzur dagi,munzur deresi,munzur yaylasi sag olsun!hata munzur tarlasi da sag olsun!lolanlarin,areyizlerin,hidizlarin,kuresizlerin, devres cemallein ve devres denizlerin basi sag olsun! ag ag ag! wag wag wag!ag wag ag wag !ag wag da ag wag! acimiz cog böyek! bäyük önderin böyük babasi bunu bize nasil yaparsin! ama birsey olmaz. dersimde milyonlar var ve sen onlarin kalbindesin!yalniz kalbinde degil,yüregindesin,gözündesin,beynindesin!!! (a bu olmadi galiba ama neyse birsey olmaz.)ali dede ali dede senin intikamini devletten alacagin!askerden alacagiz!polisten alacagiz!Bekciden alacagiz! emperyalizimden,oligarsidende alacagiz.g9,g 20 den alacagiz! sen rahat uyu! hec kendine dert etme!belki yarin belkide yarindan yagin!bütün alem önce önünüz de sonrada arkanizda diz cökecek!!!

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sixteen − nine =

More in Gündem

To Top