Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Ali İsmail Davasında 4 Zanlı Tutuklandı

Gündem

Ali İsmail Davasında 4 Zanlı Tutuklandı

Eskişehir’deki Gezi eylemleri sırasında dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz’la ilgili davada daha önce ‘silindiği’ söylenen görüntüler izlendi! 4 kişi için tutuklandı.


Dersimnews.com
– Ali İsmail Korkmaz cinayetine karıştıkları kamera görüntüleriyle tespit edilen üçü fırıncı biri polis olan 4 zanlı tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edildi.

Radikal’den İsmail Saymaz‘ın haberine göre; Eskişehir’de üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz’ın bir grup polis ve sivil kişiler tarafından coplar ve sopalarla dövülmesinin ardından ölümüne ilişkin soruşturmada dört kişi tutuklanmaları için mahkemeye sevk edildi.

Ali İsmail Korkmaz aralarında sivil polislerinde olduğu bir grup tarafından meşe sopalarıyla dövülmüş uzun süre komada kaldıktan sonra yaşamını kaybetmişti

Ali İsmail Korkmaz aralarında sivil polislerinde olduğu bir grup tarafından meşe sopalarıyla dövülmüş uzun süre komada kaldıktan sonra yaşamını kaybetmişti

SİLİNEN KAMERA GÖRÜNTÜLERİNİ JANDARMA ÇÖZDÜ 

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, daha önce silindikleri iddia edilen üç güvenlik kamerasından biri olan, Harman Ekmek Fırını’ndaki kamera kayıtları, jandarma tarafından açıldı. Görüntüleri izleyen savcılık, Harman Fırını’nı işleten İ.K., R.K. ve M.V. ile fırında görülen Mevlüt adlı bir polisi Odunpazarı Jandarma Komutanlığı’nda ifadelerini aldıktan sonra tutuklanmaları için bugün mahkemeye sevk etti. Olay kapsamında ilk şüpheli olarak ifadesi alınan fırıncı İsmail Koyuncu, hakkındaki suçlamaları reddetmiş fakat daha sonra sivillerin elindeki meşe odununun fırından alındığı ileri sürülmüştü.

Eskişehir’de üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz’ın bir grup polis ve sivil kişiler tarafından coplar ve sopalarla dövülmesinin ardından ölümüne ilişkin soruşturmada dört kişi tutuklandı. Ali İsmail Korkmaz’ı kasten öldürdükleri iddiasıyla tutuklamaya sevk edilen polisin, Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi’nde görevli M.S. olduğu, sivil kişilerden İ.K.’nın Harman Ekmek Fırını’nın sahibi, diğer iki kişinin de İ.K.’nin akrabası olduğu öğrenildi.  Suçlama ise, ‘kasten adam öldürmek’…

Korkmaz’ın dövülme anına ilişkin silinmeye çalışılan görüntüler ise Jandarma Kriminal Birimi tarafından kurtarıldı. Jandarma Genel Komutanlığı Kriminal Dairesi’nin raporuna göre; Ali İsmail Korkmaz’ın dövüldüğü anı gösteren Harman Ekmek Fırını’na ait güvenlik kamerası kayıtlarının, fırın sahibi İ.K. ve adamları tarafından 6 Haziran’da iki kez silindiği ortaya çıktı.
Bunun üzerine yapılan tespit sonrası olaya ilişkin 4’ü kamu görevlisi 8 kişi gözaltına alındı. 3 sivil ve bir polisin tutuklanırken, kamu görevlilerinden 3’ü, sivil vatandaşlardan ise biri jandarmada gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, daha önce silindikleri iddia edilen üç güvenlik kamerasından biri olan, Harman Ekmek Fırını’ndaki kamera kayıtları, jandarma tarafından açıldı. Görüntüleri izleyen savcılık, Harman Fırını’nı işleten İ.K., R.K. ve M.V. ile fırında görülen ‘M.’ adlı bir polisi Odunpazarı Jandarma Komutanlığı’nda ifadelerini aldıktan sonra tutuklanmaları için mahkemeye sevk etti. Olay kapsamında ilk şüpheli olarak ifadesi alınan fırıncı İ.K., hakkındaki suçlamaları reddetmiş fakat daha sonra sivillerin elindeki meşe odununun fırından alındığı ileri sürülmüştü.

“BİR KİŞİ ARANIYOR”

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Orhan Çetingül olaya ilişkin, “Kentteki Gezi Parkı eylemleri sırasında eli sopalı kişilerle dövülerek öldürüldüğü ileri sürülen üniversiteli Ali İsmail Korkmaz olayına ilişkin dün geceden itibaren ölümüyle ilgili toplam 8 kişi gözaltına alındı. Jandarmada ifadeleri alındı. Bu şahısların 4’ü kamu görevlisi, 4 sivildi. Olayla ilgili bir kişi aranıyor” dedi.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seven − 2 =

More in Gündem

To Top