Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

İstanbul Üniversitesi’nde IŞİD Karşıtı Standa Saldırı

Gündem

İstanbul Üniversitesi’nde IŞİD Karşıtı Standa Saldırı

İstanbul Üniversitesi’nde yüzleri kapalı ve ellerinde sopalar bulunan  islamcı bir grup,  terör örgütü IŞİD (Irak Şam İslam Devleti) karşıtı eylem standına saldırdı.

Dersimnews.com – İstanbul Üniversitesi’nin Laleli’de bulunan Edebiyat Fakültesi’nde IŞİD saldırısı yaşandı.

isid_saldirisi

Terör örgütü IŞİD karşıtı bir afişin kaldırılması yönünde tehditler savuran, aralarında Hizbullahçıların da bulunduğu Müslüman Gençlik (Müs-Genç) üyeleri, verdikleri 15 dakika süre dolunca öğrencilere çivili sopalarla saldırdı. Saldırı sırasında bir öğrenci başından aldığı darbeyle yaralanırken okula giren polis 3 Müs-Genç üyesini gözaltına aldı.

Görgü tanığı öğrenciler, ‘Pazartesi günü üniversiteliler tarafından IŞİD’e karşı bir eylem planlandığını, standın bunun için açıldığını, grubun saldırı öncesi topluca üniversiteye girip sonra da topluca çıktığını’ söyledi.

Üniversitenin Laleli’de bulunan Edebiyat Fakültesi binası içinde gerçekleşen olayda saldırıyı gerçekleştiren grup tekbir getirdi.

Müslüman Gençlik adlı örgüt islamcı terör örgütlerine militan yetiştirmesiyle biliniyor. İstanbul Fatih’te faaliyet gösteren grup terör örgütü IŞİD’e militan gönderiyor.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

five × three =

More in Gündem

To Top